''Bu tartışmalar lüzumsuz''

AB Bakanı Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün AKP’ye döneceğini söylemesinin ardından çıkan tartışmalara yönelik, “Cumhurbaşkanımız Sayın Gül veya herhangi bir arkadaşımız üzerinden gereksiz tartışmaları doğru bulmayız” dedi

 AVRUPA Birliği (AB) Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Belçika Federal Meclisi Milletvekili Veli Yüksel’i makamında kabul etti. Bakan Çavuşoğlu, Belçika ve Almanya başta olmak üzere soydaşlarının ve vatandaşlarının iyi yer edinmelerini, başarılarının kendilerini gururlandığını söyleyerek, “Türk toplumunun Avrupa ülkelerinde nasıl entegre ettiğinin bir göstergesi. Belçika’da hem federal düzeyde hem de eyaletlerde aktif siyasetçilerimiz var. Arkadaşlarımız Belçika siyasetine katkı sağlıyorlar. Avrupa Birliği sürecinde Türkiye’yi en iyi anlatan ve Türkiye ile ilgili meseleleri objektif şekilde gündeme getiren arkadaşlarımız gerek Avrupa Parlamentosu’nda gerekse üye ülkelerdeki aktif siyasetçilerimizdir” ifadelerini kullandı. Bakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün AKP'ye döneceğini söylemesinin ardından çıkan tartışmalara ilişkin şunları kaydetti: “Her türlü platformda her zaman farklı görüşlerimizi söyleriz, daha sonra parti karar, yürütme organları kararını alır ve bu şekilde işler. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımız veya herhangi bir arkadaşımız üzerinden gereksiz tartışmaları doğru bulmayız.”

13 Ağustos 2014 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.