Yeni evlenen çiftlere renk ve dekorasyon önerileri

Ümit Ünal ve Derin Sarıyer ile hayata geçen Coloration İki bin on beş / İki bin on altı Renk Eğilimleri koleksiyonundan yeni evlenen çiftlere renk ve dekorasyon önerilerini sunuyor

ÜMİT Ünal ve Derin Sarıyer ile hayata geçen Coloration İki bin on beş / İki bin on altı Renk Eğilimleri koleksiyonundan yeni evlenen çiftlere renk ve dekorasyon önerilerini sunuyor. Koleksiyonun yaratıcısı, 17 yıldır Uluslararası Renk Örgütü (ICC)‘nin Türkiye temsilcisi olan tasarımcı Ümit Ünal, “ Yüreğiniz, gözleriniz hayata açıkken, mekanlarınız da açık olsun. Oluşturduğumuz koleksiyon, pozitif ve yaratıcı bir yaşam için tasarlandı.” Diyor ve renk önerilerini sıralıyor. ÜMİT ÜNAL’DAN YENİ EVLENENLERE KOZMİK RENKLER Yeni evlenen çiftlerde ortak sempati ve ortak seçimler önemli. Ama daha çok kristalize tonlar. Pembe bej, kuğu beyazı, ya da beyazdan daha çok ten rengine yakın bej skalalar, grimsi mavi beyazlar, yeni evlenenler için ideal renkler. Yormayan, pozitif duygu uyandıran tonlar ilişkiyi de güçlendiriyor. Pembe ve karbon gri, sarı safran ve siyah, lila ve gri, beyaz ve mint yeşili ve kaya kristali tonları deneysel ama etkili sonuçlar almaya yardımcı olacaktır. Tüm renkler Kozmos’tan. 

ÜMİT ÜNAL’DAN EVİNİZ İÇİN RENK ÖNERİLERİ

* YATAK ODASI - Ortak tercihler çok önemli. Uyku ve rahatlatıcı bir terapi desteği veren renk grupları tercih edilmek istenirse, filli boya Coloration serisinden. * bulut mavisi, opal, ay taşı, kuvarz. - Daha dinamik ve etken renkler için* gri mavi, kadet mavi, pembe buğu, * SALON - Mobilya tercihleri ve salon dekoratif objeler renkli ve farklı renklerle tercih edilmişse; mavi sis, ayaz, opal, maya - Tam tersi, monokrom bir tercihli mobilyalar ve objeler renksiz ve yalın tercihli ise daha koyu ve güçlü renkler tercih edilebilir.  - Kozmos taşı ve bulut mavisi ya da ay taşı, aqua, güneş taşı. * YEMEK ODASI - Orta tonlar tercih özel lokal aydınlatmalar ve estetik aydınlatma üniteleri ile müthiş uyum sağlayacak; gri mavi, magma, yıldız tozu. * OTURMA ODASI - Dinlenme aralıkları için izin veren orta ve ılımlı tonlamalar özel renk paleti.  - Lila değeri olan gri lezzetli lila.  - Yıldız tozu, kırağı gibi özel orta tonlamalar, grimsi bej ve taş renkleri, * ÇOCUK ODASI(KIZ/ERKEK) - Kız ve erkek çocuk ayırımı yapmamak daha doğru. Rengi doğru kullanmayı çocukken öğrenebilmeli çocuklar ve yetişkin gibi ele alınmalı. * * NÖTR RENKLER: Düş yeşili, mavi sis, bulut mavisi, ay taşı ve buzul, kum rüzgarı gibi sıcak bej tonlar. * HOME-OFFİCE - Koyu ve orta tonlar ile açık kontrast kullanımları yaratıcı buluyorum. Ayaz, buzul, kozmos taşı, krater, opal * MUTFAK - Mavi sis, opal, ay taşı, gri mavi,ayaz, * BANYO - Aqua, opal, kadet mavi, buzul * BALKON/BAHÇE - Opal, kuvarz, maya, buzul ve son olarak beyaz tonu için  buz beyazı yaz için ideal.  BOYA SEÇİMİNDE YAPILMAMASI GEREKEN RENK HATALARI İki farklı tonda neon renkler. Yani neon yeşil ve neon pembeler hatalı renk kombinleri diye düşünüyorum. Kobaltlar ve siyah kullanımlarını her zaman cesur bulurum ama doğru renk ile kombinlendiğinde. Mesela siyah ve lacivert bir kombinin pek uygun olmadığını söyleyebilirim. Siyah beyaz kombini dışında diğer tüm ana renklerin hatalı kombinler olduğunu düşünüyorum.  (Milliyet)

19 Temmuz 2014 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.