Baykal'dan bir kaset yorumu daha

CHP Antalya Milletvekili ve CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, kaset komplosu ile ilgili Yalova’da konuştu

DENİZ Baykal, partisinin Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı makamında ziyaret etti. Burada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın miting meydanlarında Deniz Baykal’ın CHP Genel Başkanlığı’ndan istifasına yola açan kasetkomplosundan bahsetmesinin hatırlatılması üzerine Baykal, "Ben bu konularda bir polemik arayışını uygun görmüyorum. Ciddi bir konudur. Ama Başbakan’ın bazı açıklamaları bu soruların sorulmasını zorunlu kılmıştır. O nedenle ben bunları hatırlatma gereği duydum. Başbakan’ın bu konuda bazı yorum ve iddiaları var. Ama bunu kanıtlayacak hiçbir delil ortaya koyamıyor. Bu komplo yayınlandıktan sonra ben bakanıma talimat verdim bunu hemen kaldırın lafı bu komplonun kimlerin talimatı ile hazırlandığını, kimlerin talimatı ile yayına konulduğunu izah etmeye yetmiyor. Bunlar çok zayıf ve inandırıcı olmaktan uzak iddialar. Buna karşılık çok ciddi başka bazı iddialar var. O nedenle bu konunun daha derli toplu ele alınması lazım. Böyle miting meydanlarında falan değil daha soğukkanlı ortamlarda incelenmesi lazım. Ama öyle gözüküyor ki Başbakan böyle bir soruşturmayı öngörmüyor" dedi.
Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu’nun Deniz Baykal’la yaptığı bir röportajdan dolayı görevden ayrılmak zorunda bırakıldığı yönündeki yorumlar konusundaki bir soruyu ise Baykal, "Benim yaptığım açıklamanın nasıl verildiğine bakarsanız gazetede böyle bir durumun söz konusu olmadığını görürsünüz" sözleri ile yanıtladı.
(İHA)

10 Ağustos 2014 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.