Antalya bitkisel üretimde birinci

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Antalya Bölge Müdürü Abdi Öncel, 2013 yılı Antalya ili bitkisel üretim değeri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı

ÖNCEL yaptığı açıklamada, 2013 yılında Türkiye’nin bitkisel üretim değerinin bir önceki yıla göre yüzde 5,3 arttığını, bitkisel üretim değerinin 2012 yılında yaklaşık 87,9 milyar TL iken 2013 yılında 92,5 milyar TL olduğunu kaydetti. Antalya'nın bitkisel üretim değerinde 7,4 milyar TL ile Türkiye’nin yüzde 8’lik payını oluşturarak birinci sırada yer aldığını ifade eden Öncel açıklamasında şunları kaydetti:

"Antalya'yı yüzde 5,4 ile Konya, yüzde 4,6 ile Mersin, yüzde 4,1 ile Şanlıurfa ve yüzde 3,9 ile İzmir takip etti. Bitkisel üretim değerinin Antalya'da yüksek olmasının ana sebeplerinin  başında, Türkiye’deki örtüaltı tarım alanlarının yüzde 39,4’ünün Antalya'da bulunması yer alıyor."

02 Ağustos 2014 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.