Çavuşoğlu: Sarıoğlu’nu gönülden kutluyorum

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finike’de belediyenin beton ve parke santralinin açılışına katıldı. Açılışa, Finike Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Atay Uslu, Gökçen Özdoğan Enç, Mustafa Köse, Hüseyin Samani ve İbrahim Aydın, Antalya il Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, çevre ilçelerin belediye başkanları, daire amirleri, sivil toplum kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı

FİNİKE, Demre, Kaş duble yol, tünel çalışmalarının projesinin yapıldığını aktaran Çavuşoğlu, "Batı Antalya Havalimanı projesini hayata geçiriyoruz. Beş yerde yapılan incelemenin ardından yer sayısını bire düşürdük. Seçim zamanında Antalya'nın her bir yerine verdiğimiz taahhütleri her hafta değerlendiriyoruz. Ne yaptık ne eksik var, bu nereden kaynaklanıyor. Hizmetleri zamanında getirmek istiyoruz. Finike'ye adalet sarayı taahhüdünde bulunduk bu sözü yerine getirdik. Finike'ye bir yurt daha yapacağız. Finike'ye Fen Lisesini de açacağız. Finike'de vatandaşımızın karmaşık sorunlarından olan 300 parsel tapu sorununu çözdük. TOKİ talebi vardı ilçenin, yeri belirlendi. TOKİ projeleri hazırlandı, imarı bekleniyor. Gençlik merkezi sözümüz vardı onu da programa aldırdık. Finike'ye İlçe Emniyet Müdürlüğü binasını inşa edeceğiz, projesi hazırlandı. Finike'nin ve Antalya'nın güvenliği için MOBESE kameralarını, jandarma bölgesine doğru kaydırmaya başladık. Bu yılın sonunda 75 yataklı hastanemizde açılacak" diye konuştu.

Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, TSK'nın Afrin'de sınır güvenliği için var gücüyle çarpıştığını belirterek, Finike ve tüm Türkiye'nin arkalarında olduklarını söyledi. Afrin'e bir kamyon portakal gönderdiklerini hatırlatan Sarıoğlu, Finike için gece gündüz çalıştıklarının altını çizerek, üreten ucuza mal eden bir belediyecilik anlayışı sergilediklerini vurguladı.

Başkan Sarıoğlu, “bugün çok özel bir gün için buradayız. Memleketimizde herkes ülkesi için çalışıyor. Bizde Finike’mizin gelişmesi için gece, gündüz çalışıyoruz. Eylül 2017’de parke üretim tesisimizde deneme üretimine, Ekim’de de üretime başladık. Finike’miz ve bölgemiz için üretime başladığımız tesisimiz toplam 4 milyon TL’ye mal oldu. Bunun 1 milyon 500 bin TL’si öz kaynaklarımız, 2 milyon 500 bin TL’si leasing olarak karşılandı” dedi.

Finike’nin yapılan yatırımlarla kaderinin değiştiğini aktaran Sarıoğlu, Kapıçay Barajı, Finike Devlet Hastanesi, beş yeni okul, BİLSEM, Adalet Sarayı, Hükümet Konağı, Yeni Mahalleyi Sahilkent’e bağlayan köprü, KETEM, Verem Savaş Dispanseri ve Sağlıklı Yaşam Merkezi gibi yatırımların merkezi hükümetçe yapımına devam edildiğini söyledi.

Sahilkent Toptancı hali, Turunçova içme suyu isale hattı, su fabrikası, Yeşilköy-Yazır-Çamlıbel- Dağbağ içme suyu hattı, altyapı çalışmaları gibi hizmetlerden de bahseden Sarıoğlu, Hastane caddesinde yapılan drenaj çalışmaları sayesinde vatandaşların ve öğrencilerin artık ıslanmadığını belirterek, cadde üzerinden okul bahçesine bir üst geçit yapılacağını müjdeledi.

Kale mahallesinde yapımı devam eden Eroğlu Nuri Efendi Camiinden de bahseden Sarıoğlu, 120 km asfalt, masal parkı, eski belediye binası restorasyonun da gerçekleştirildiğini ifade ederek, belediyenin araç filosuna ise 3 milyon TL değerinde araç kazandırıldığını ve bunun 2 milyon TL’sinin hibe araçlardan oluştuğunu söyledi.

Batı Antalya’nın en büyük spor tesisini Finike’ye kazandırdıklarını vurgulayan Sarıoğlu, Karşıyaka mahallesine çok modern bir düğün salonu ve sosyal tesis kazandırdıklarını söyledi.

Gökliman Sosyal tesisleri, Hanımeli kafe, Hasyurt piknik alanı, Sahilpark sosyal tesislerinden de övgü ile bahseden Sarıoğlu, Sahil projesinin, Finike’de bulunan ada üzerine Batı Antlya’Nın en büyük sosyal tesisini gerçekleştireceklerini söyledi.

Yuvalı kültür merkezi ve halı sahanın da vatandaşların hizmetine sunacaklarını belirten Sarıoğlu, Sahil yolunun hemen yanına 7000 kamyon dolgu malzemesi kullanılarak 10 km uzunluğunda yan yol çalışması yapılarak, kazaların önüne geçildiğini ifade etti.

300 parsel sorunun da çözüldüğünü ifade eden Sarıoğlu, buradaki vatandaşlara 18 uygulamasından sonra 3 ay gibi bir zaman zarfında tapuların verileceğini söyledi.

AK Parti Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, Atay Uslu, Mustafa Köse, İbrahim Aydın, belediye başkanları ve vatandaşların da katıldığı törende konuşmaların ardından tesisin açılış kurdelesi kesildi.

23 Şubat 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.