Bil'den velilere özel seminer

Bil Alanya Koleji’nin konuğu olarak Alanya’ya gelen Antalya Bilim Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Kaplan, çocuklarına rol model olmak isteyen ebeveynlerin önce davranışlarıyla örnek olması gerektiğini söyledi

BİL Alanya Koleji, “Çocuk ve Başarı“ konulu bir eğitim semineri düzenledi. Seminere konuşmacı olarak psikolog Aylin Özkan ve Antalya Bilim Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Murat Kaplan katıldı. Velilerin ilgi gösterdiği seminerde Dr. Kaplan, konuşmasına başlarken ailenin sağlıklı bireyler yetiştirebilmesi için toprak ve mahsul örneğini verdi. Önce toprağın zararlılarından ve zehirli atıklardan temizlemesi gerektiğini belirten Kaplan, ardından verimin sağlanacağını söyledi. Çocuğa sözel dönüşlerle değil de örnek davranışlarla rol model olunabileceğini belirten Kaplan, aile eğitiminde sıkça yapılan hatalardan ve çocuğu iyi yetiştirmek için olması gereken aile eğitimi ve tutumlardan bahsetti. Kaplan, “Güçlü yönlerine eğilinen, bu yönü ile desteklenen ve birey olduğu kabul edinilen çocuk özgüvenli bir şekilde toplumda var olur” dedi. Psikolog Aylin Özkan ve Dr. Murat Kaplan tarafından yapılan ortak sunumda özgüven, farkındalık, kaygı, öfke, davranış ve tepkilerimiz, iletişimin nöro-linguistik kodları ve araştırmalar üzerinde duruldu. Sunum boyunca Bil Alanya Koleji velileri “Özgüvenli çocuklar nasıl yetiştirilir?, Çocuğumun okul başarısı için ben ne yapabilirim?, Çocuğum derslere ilgisiz, ne yapabilirim?, Çocuğum akıllı cihazlarla çok zaman geçiriyor, ona nasıl yardımcı olabilirim?, Çocuğumda davranış değişikliği oluşturmak için neler yapmalıyım?” sorularına yanıt aradı. Dr. Murat Kaplan konuşmasını “Kimse kimseyi sözcüklerle dönüştüremez. Bir davranışı dönüştürebilecek tek şey, yine bir davranıştır” sözleriyle tamamladı. 
Seminer sonunda konuşmacılara teşekkür plaketleri Bil Alanya Koleji Müdürü Oğuzhan Toprak ve Yabancı Diller Zümre Başkanı Pelin Zeynep Gürel tarafından verildi. Katılımcılara ise katılım belgeleri verildi.

16 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?