Mahir Ünal açıkladı! Yüzde 55'in üzerinde bir oyla...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Bunlar, oylar yüzde 51-52 olunca zınarıyorlar (karşı gelmek, kabullenememek). Biz Allah'ın izniyle öyle bir şey yapalım ki bunların artık söyleyecek bir şeyi kalmasın. Bunların süngüsü düşsün. En az yüzde 55'in üzerinde bir rakamla Cumhurbaşkanımızı başkan yapacağız." dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü  Mahir Ünal, "Bunlar, oylar yüzde 51-52 olunca zınarıyorlar (karşı gelmek,  kabullenememek). Biz Allah'ın izniyle öyle bir şey yapalım ki bunların artık  söyleyecek bir şeyi kalmasın. Bunların süngüsü düşsün. En az yüzde 55'in üzerinde  bir rakamla Cumhurbaşkanımızı başkan yapacağız." dedi.

Ünal, Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şubesince bir tesiste düzenlenen sahur  programındaki konuşmasında, uluslararası iş birlikçilerin en iyi yaptığı işin,  "karşı propaganda" denilen propaganda tarzı olduğunu, bu şekilde doğrudan öz  güvene saldırıların gerçekleştirildiğini söyledi.

 Bu ülkenin yetiştirdiği, sadece Türkiye'nin değil bütün mazlum  milletlerin gür sesi olmuş, bugün liderliği küresel ölçekte kabul edilen, bu  milletin evladı, bu milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ın sevildiği anda  insanlara mührün yapıştırıldığını ifade eden Ünal, "Biz bu milletin yanındayız.  Biz bu milletin sevdiklerinin yanındayız. Recep Tayyip Erdoğan'ı kıymetli yapan,  bu millet tarafından seçilmiş olmasıdır. Bu aziz millete saldıramadıkları için  Tayyip Erdoğan'a saldırıyorlar. AK Parti'yi kıymetli yapan nedir? AK Parti'nin 16  yıldan beri bu milletin sorunlarının çözümünde en güçlü siyasi aygıt olmasıdır."  diye konuştu.

Ünal, 24 Haziran'la ilgili en ufak bir rehavet gösterilmemesi  gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçilmesiyle ilgili bir sorun görünmediğine  dikkati çeken Ünal, "Bunlar, oylar yüzde 51-52 olunca zınarıyorlar. Biz Allah'ın  izniyle öyle bir şey yapalım ki bunların artık söyleyecek bir şeyi kalmasın.  Bunların süngüsü düşsün. En az yüzde 55'in üzerinde bir rakamla Cumhurbaşkanımızı  başkan yapacağız." ifadelerini kullandı.

"Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye"

Milletin rehavete kapılmamasını isteyen Mahir Ünal, sözlerini şöyle  sürdürdü:

"Hele o talimatla Kandil'den gelen, Kandil'in abilerinin, Avrupa'daki,  Amerika'daki abilerinin Kandil'e söylediği, Kandil'in de siyasi uzantısına  söylediği, o kürsüye çıkıp da 'Seni başkan yaptırmayacağız' diyerek kürsüden  inmesini unutmayacağız. Bu milletle oynanmayacağını onlara 24 Haziran günü  Allah'ın izniyle göstereceğiz. O yüzden asla rehavet olmayacak."

Ünal, "Cumhurbaşkanı Seçimi'nde Erdoğan'a oy vereceğim ancak  Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti'yi tercih etmeyeceğim." diye bir FETÖ  fitnesi çıkarıldığını vurguladı.

Güçlü bir Meclis'in önemine dikkati çeken Ünal, "Güçlü bir Meclis  olmazsa, aşağıda güçlü bir siyasi irade olmazsa, Recep Tayyip Erdoğan'ı yukarıda  rahat bırakırlar mı? Bırakmazlar. O yüzden güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü  Türkiye; bundan da taviz vermeyeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Mahir Ünal, daha sonra soruları yanıtladı.

02 Haziran 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.