Soylu'ya açıkça soruldu: Ankara'da aday olsaydınız sonuç değişir miydi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Ankara seçimleri hatırlatılarak "Aday olsaydınız sonuç farklı olur muydu?" diye soruldu. Soylu, soruya "AK Parti Mehmet Özhaseki'yi aday yapmış. Ondan sonra yapılacak her şey suyu bulandırmaktır" diye cevap verdi

İÇİŞLERİBakanı Süleyman Soylu, Cem Küçük'ün sorularını yanıtladı. Küçük, Soylu'ya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini hatırlatarak "Siz aday olsaydınız sonuç farklı olur muydu?" diye sordu. Soylu da "AK Parti bir karar vermiş, Mehmet Özhaseki'yi aday yapmış. Ondan sonra yapılacak her şey suyu bulandırmaktır" diye cevap verdi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber'de katıldığı Gündem Özel programında, Ankara seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Gazeteci Cem Küçük'ün sorularını yanıtlayan Soylu; "Siz aday olsaydınız sonuç farklı olur muydu?" şeklindeki soru üzerine şöyle konuştu:

"SİYASETİN ALTIN BİR KURALI VARDIR"
"Siyasetin altın bir kuralı vardır. Evet istişare yaparsınız, meşveret yaparsınız. Ben bu partinin mensubuyum. Bu parti bana hangi görevi verirse, gücüm yetiyorsa, takatim yetiyorsa onu gücüm yettiğince yerine getiririm"
Bakan Soylu, 'Ankara'da Aday Olsaydınız Sonuç Farklı Olur muydu?' Sorusuna Cevap Verdi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde çalışmalar yürütülüyor. Benden çok daha tecrübeli, çok daha görmüş. Ben bir alanda çalışıyorum, o benim alanım dahil birçok alanda karar veriyor, çalışıyor, tecrübesi var, bilgisi var."

"YAPILACAK HER ŞEY SUYU BULANDIRMAKTIR"
Mehmet Özhaseki'nin de işinde mahir, tecrübeli, yolsuzluğu, usulsüzlüğü olmayan bir siyasetçi olduğunu aktaran Soylu, "AK Parti bir karar vermiş, onu Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapmış. Ondan sonra yapılacak her şey suyu bulandırmaktır. Bu her yer için böyle geçerlidir." diye konuştu.

17 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.