AK Parti'nin sürpriz 2. adayından, "Bana oy vermeyin" propagandası!

Meclis Başkanlığı için AK Parti'nin yedek aday gösterdiği Adana Milletvekili Tamer Dağlı, partide kriz ya da fire görüntüsü yaşanmaması için "Bana oy vermeyin" propagandası yapıyor

BUGÜN yapılacak Meclis Başkanlığı seçiminde,  AK Parti, kendi isteği üzerine yeniden aday olan TBMM Başkanı  İsmail Kahraman'ı destekleyecek.  AK Parti, her ihtimale karşı yedek bir aday daha çıkardı.  Adana  Milletvekili Tamer Dağlı da aday listesinde yer aldı. Partide kriz ya da fire görüntüsü yaşanmaması için grup başkanvekillerinin yanı sıra, Dağlı da AK Partili milletvekillerine yönelik, "Bana oy vermeyin" çalışması yapıyor.

SEÇİMDE 6 ADAY YARIŞACAK

Seçimde,  CHP  İzmir  Milletvekili  Zekeriya Temizel,  HDP Hakkâri  Milletvekili  Selma Irmak,  MHP  İstanbul  Milletvekili  Celal Adan ve Bağımsız  Kayseri  Milletvekili  Yusuf Halaçoğlu Meclis Başkanı adayı olarak yarışacak.

"TAVŞAN ADAY" UYGULAMASI BU KEZ YÜRÜRLÜĞE KONULDU

İlk iki oylamada üye tam sayısının 3'te 2'si (367), üçüncü oylamada ise üye tam sayısının salt çoğunluğu (276) aranacak. Bu nedenle yeni başkanın üçüncü turda seçilmesi bekleniyor.

Gazete  Habertürk'ten  Saliha Çolak'ın haberine göre;  AK Parti'de Meclis Başkanı adaylığı uzun süre tartışılmış, Kahraman'ın istemesi halinde aday olacağı açıklanmıştı.  AK Parti'nin daha önce yaptığı ancak Kahraman'ın ilk dönem adaylığı sırasında yapmadığı "tavşan aday" uygulaması bu kez yürürlüğe konuldu.

DAĞLI'DAN "BANA OY VERMEYİN" PROPAGANDASI

Milletvekili listesi açıldı. İl sırasına göre  AK Parti milletvekilleri arasında soyadı bakımından ilk sırada yer alan  Tamer Dağlı "şanslı" isim oldu. Meclis Başkanlığı seçiminde yıllardır aday olmak isteyen  İstanbul  Milletvekili  Burhan Kuzu yine aday olamadı. Grupta başkanlıkta değişim bekleyen, bu koltuğa hazırlanan başka isimler de bulunuyordu. Grup başkanvekilliklerinde de değişim olmamasına tepki gösterenlerin seçimde en azından ilk iki turda  Tamer Dağlı'ya oy vererek tepkilerini gösterebileceği endişesi dile getiriliyor. Partide kriz ya da fire görüntüsü yaşanmaması için grup başkanvekillerinin yanı sıra, Dağlı da AK Partili milletvekillerine yönelik, "Bana oy vermeyin" çalışması yapıyor.

20 Kasım 2017 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?