TUI, koronavirüs nedeniyle operasyonel faaliyetlerini durdurdu

TUI, çeşitli ülkelerin hükümetleri tarafından açıklanan şartlara uyarak paket turu, cruise trip ve otel işletmeleri dahil olmak üzere tüm operasyonel faaliyetlerinin büyük çoğunluğuna geçici olarak ara vermeye karar verdi.

TUI tarafından yapılan basın açıklamada şu görüşlere yer verildi:
 
''TUI bu karar ile tüm dünyadaki hükümetlerin Covid-19 virüsünün daha yavaş yayılması doğrultusunda verilen cabalara katkıda bulunmak istiyor.
 
Bu durum ile karşı karşıya gelen yönetim kurulu, 11 Şubat 2020 tarihinde yayınlanan 2020 ticaret yılı ile ilgili öngörüyü geri çekmeye ve son derece değişken durumdan dolayı yeni bir öngörüyü de yayınlamamaya karar verdi.
 
Covid-19 virüsünün emsalsiz etkilerinden dolayı TUI, durumu sürekli olarak her gün yeniden değerlendiriyor ve müşterilerinin, iş arkadaşlarının ve hissedarların çıkarlarını korumak için mevcut olan tüm olanakları gözden geçiriyor.
 
TUI Holding´in toplam 1.4 milyar Euro likit kaynaklar ve kredi olanakları mevcut. Bu kaynakları korumak için etkili ve sert tasarruf önlemleri almaktayız. Bunun yanısıra normal operasyonel faaliyetlerin yeniden başlayacağı zamana kadar devlet garantisi için başvuru yapacağız.''

16 Mart 2020 - Turizm


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?