Rektör ALTSO’ya konuk oldu

ALTSO meclis toplantısına katılan Alanya HEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, üniversite faaliyetleri konusunda meclis üyeleriyle görüş alışverişinde bulundu

Haber albümü için resme tıklayın

ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) şubat ayı olağan meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda ALTSO Başkan Yardımcısı Fatma Taşpınar gerçekleşen Yönetim Kurulu faaliyetleri konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi. Son bir ayda gerçekleşen yönetim kurulu faaliyetlerini meclis üyelerine aktaran Başkan Yardımcısı Fatma Taşpınar, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan’ın ALTSO’yu ziyaret ettiğini belirterek, “Üniversitemizin acil giderilmesi gereken eksiklikleri konusunda ALKÜ Rektörümüzle, Başkanımız Mehmet Şahin görüş alışverişinde bulundu. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da üniversitemize katkı yapmak için ALTSO olarak her türlü çalışmayı yapıyoruz” dedi. 
ALTSO’DAN DEPREMZEDELERE YARDIM
Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem sonrasında oluşan acil ihtiyaçlar nedeniyle Alanya Ticaret ve Sanayi Odası olarak yardım kampanyası yaptıklarını hatırlatan Taşpınar,  yardım kampanyasında toplanan malzemeleri TOBB öncülüğünde Elazığ ve Malatya illerindeki AFAD Koordinasyon Merkezleri’ne gönderdiklerini ifade etti. Taşpınar, konuyla ilgili ayrıca bu tür afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu. 
RUSYA İLE İLİŞKİLER
Rusya Federasyonu Ulusal Turizm Birliği ile ALTSO arasında imzalanan iyi niyet protokolü konusunda da meclis üyelerini bilgilendiren Taşpınar, “Murmansk’tan, Alanya Gazipaşa’ya charter uçuşların arttırılması, Kola yarımadasındaki turizm imkanları ile Alanya turizmi arasında işbirliği, Türk vatandaşlarına uygulanan vizenin iptali, Murmansk ve Alanya’daki yükseköğrenimde işbirliği gibi konular üzerinde yapacağımız çalışmalar imzaladığımız protokolde yer aldı” diye konuştu. 
SEMİNERLERE DAVET
Taşpınar ayrıca, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Alanya Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan’ın ALTSO’yu ziyaretleri konusunda da bilgiler aktararak, 29 Şubat’ta başlayacak olan ALTSO Akademi’nin 2020 Yılı 1. Dönem Kişisel Gelişim Seminer Programlarına meclis üyelerini davet etti. 
REKTÖR ÖNER’DEN TEŞEKKÜR
ALTSO Meclisi’nin son bölümünde ise Alanya HEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, söz alarak üniversite faaliyetleri konusunda bilgilendirme yaptı. Rektör Öner, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e de AHEP’e yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek, meclis üyelerinden gelen soruları yanıtladı. (Haber Merkezi)

25 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 24873324


Varnish cache server