Parlamento önünde tebeşirli mesaj

Danimarka'da bir grup, parlamento önüne tebeşirlerle mesajlar yazdı

DANİMARKA

'da bir grup, parlamento önüne tebeşirlerle mesajlar yazdı. Güvenlik kameralarına rağmen kimsenin mesaj yazanlara neden mani olmadığı ise araştırılıyor. Nina Sjaelens Univers Andersen adlı kişi tarafından organize edilen eylemde, Başbakan Helle Thörning Schmidt'e yönelik "Helle Thörning Schmidt ve diğer İskandinav ülkelerindeki meslektaşları İsrail'in saldırılarını kınadıklarını belirten bir bildiriye ortak imza atsınlar" mesajı verilirken, diğer mesajlar, “Uyuşturucu serbest bırakılsın", "nefrete hayır, sevgiye evet", "Psikiyatriye daha iyi imkanlar sağlansın" gibi cümleler oldu.
Eylemciler Gıda Bakanı Dan Jörgensen'e yönelik de "Halka karşı gıda zehirlenmelerini durdur, sıhhatli beslenme sağla Dan Jörgensen" cümleleri yazdılar. Parlamento çalışanları ise durumu, Perşembe günü akşam saatlerinde fark ettiklerini yazıların muhtemelen gündüz yazıldığını söylediler. Parlamento binası güvenlik müdürü ise, dışarıda olup bitenden haberi olmayan nöbetçi güvenlikçilerin kameralara rağmen nasıl olup ta bir şey fark etmediklerinin sorgulandığını bildirdi. Eylemcilerin, eylemlerini şehrin başka bölgelerine de yaydıkları ve sosyal medya aracılığı ile insanları tebeşirle eylemler yapmaya çağırdıkları görüldü.

01 Ağustos 2014 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.