19 Mayıs’ta Fener Alayı ve Göksel konseri var

16-19 Mayıs Gençlik Haftası’na ilişkin mesajlar veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kurtuluş zaferinin sembolü olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında hazırlanan kutlama programlarına ve düzenlenecek Fener Alayı’na tüm Alanya halkını davet etti

BAŞKAN Yücel, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketi tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılıkla birleşerek giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle taçlandırılmıştır. Türk ulusunun uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gün olan 19 Mayıs 1919, bizler için bu yıl daha büyük bir anlam içeriyor. Bu yıl 100. yıldönümü kutlanacak olan bu şanlı bayram için hazırlanan kutlama programlarına tüm Alanya halkını davet ediyor, bu coşkuya herkesin ortak olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Etkinlikler çerçevesinde 19 Mayıs Pazar akşamı saat 20.30’da toplanacak kalabalık, 21.00’de Fener Alayı gerçekleştirecek. Yürüyüşün ardından 21.45’te ise Alanya Belediye Sarayı arkasında hazırlanan sahnede günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar gerçekleştirilecek. Saat 22.00’de ise Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan kutlamalar kapsamında Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Göksel ücretsiz halk konseri verecek.

17 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?