Alanyalılar dikkat! Sağlığınızdan olabilirsiniz

Tüketici Hakları Derneği Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, 'Sağlığınızla oynuyorlar' diyerek vatandaşı özellikle de piknikçileri uyardı. Dikkat edilmediği takdirde vatandaşın sağlığından olabileceğini söyleyen başkan Şencan, esnafın elini vicdanına koyarak, empati kurarak satış yapması gerektiğini, vatandaşın ise dikkati elden bırakmaması gerektiğini söyledi

- Merve KAYA
TÜKETİCİ
Hakları Derneği Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, 'Sağlığınızla oynuyorlar' diyerek vatandaşı özellikle de piknikçileri uyardı. Dikkat edilmediği takdirde vatandaşın sağlığından olabileceğini söyleyen başkan Şencan, esnafın elini vicdanına koyarak, empati kurarak satış yapması gerektiğini, vatandaşın ise dikkati elden bırakmaması gerektiğini söyledi.
Şencan"Kasaplarda, marketlerde önceden hazırlanmış soslanmış tavuk kanadı veya tavuk butu gibi gıdaları sakın almayın. Bazı market ve kasaplar, dondurulmuş, çözülmüş veya son kullanma tarihi geçmiş olan ürünlerle yeni ürünleri karıştırarak vatandaşa sunuyor." dedi.
Son günlerde Tüketici Hakları Derneği Alanya Şubesi'ne yapılan başvuru sonuçlarına göre şiddetli karın ağrısı, kusma, mide bulantısı rahatsızlıklarından dolayı hastanelerin acil ünitelerinde soluğu alan hasta sayısında anormal bir artış olduğuna dikkat çeken başkan Şencan:"Esnafın bozulmaya yüz tutmuş ürünleri, ürünlerin ambalaj kağıtlarını değiştirerek müşteri karşısına çıkarması kesinlikle hoş bir davranış değildir. Hastanelerin acil servisleri neredeyse bu ve bunun gibi şikayetlerle kaynıyor. İnsan sağlığı, her şeyin üzerinde tutulmalıdır. Sağlığınızla hiç kimsenin oynamasına müsaade etmeyiniz ve şikayrtlerinizi Zabıta 153'e bildiriniz." diyerek vatandaşı uyardı.

02 Ağustos 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.