Postalandıktan tam 91 yıl sonra adresine ulaştı

İtalya'da bir resmi mektup postalandıktan neredeyse 91 yıl sonra adresine teslim edilerek rekor kırdı

1927yılında dönemin hakiminin Torino'dan Padova yakınlarında ki Solesino kasabasına gönderdiği 870 Liretlik sağlık harcaması ödeme isteği mektubu postalandığı 16 Temmuz 1927'den beri adresine ulaşmamıştı.

Solesino Belediye Başkanı Roberto Beggiato kasabanın adliye arşivinde hala geçmişe dönük yanıtsız kalan mali işlemleri incelerken, 24 yaşındaki bir hastanın tedavisi için Torino mahkemesinden yapılan ödeme başvuru dosyasındaki "Ulaşmadı" ibaresi dikkat çekti.

Konuyu Torino Mahkemesine ileten Belediye Başkanı Roberto Beggiato'nun araştırma isteği meyvesini verdi ve resmi mektubun 60 Liretlik pulla damgalandıktan sonra Torino Merkez Postanesinde unutulduğu ortaya çıktı.

Resmi mektup üzerinde ki adrese iletilmesi için geçtiğimiz 4 Mayıs'ta yani yaklaşık 91 yıl sonra kurye ile Solesino Belediyesine ulaştırıldı!

12 Mayıs 2018 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.