Turkish Cargo’dan Sao Paulo’ya kargo seferleri

THYnin kargo hizmetlerini yapan yan kuruluşu Turkish Cargo, Brezilyanın ve Güney Amerikanın en büyük sanayi ve ticaret merkezlerinden birisi olan Sao Pauloya tarifeli kargo seferlerine 25 Haziran 2017den itibaren başlayacağını bildirdi

Turkish Cargodan konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

MÜŞTERİLERİNE dünyanın 120 ülkesindeki önemli üretim ve ticaret merkezlerine ulaşım imkanı sunan Turkish Cargo, kaliteli hizmet ağına Brezilyanın ve Güney Amerikanın en büyük sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olan Sao Pauloyu da ekledi. Turkish Cargo, Sao Paulo için planladığı tarifeli kargo seferlerine 25 Haziran 2017 tarihi itibariyle başlıyor.

2016 yılında toplam 190 milyar Amerikan doları ihracat gerçekleştiren Brezilya, ihracatının büyük bir kısmını Çin ile yaptı. Brezilya, Çinin yanı sıra birçok Avrupa ve Ortadoğu ülkesine de ürün ihraç etmektedir. Genel ihracat ürünleri; makine, elektrik elektronik ekipmanlar, kimyasal ürünler ve otomotiv parçalarından oluşmakla birlikte, halihazırda bu ürünlerin bir kısmı hava kargo ile ihraç edilmekte ve Türk Hava Yollarının uçakları ile taşınmaktadır. Sao Paulo, zengin ürün ve pazar çeşitliliği ile diğer önemli ticaret merkezlerine yakın olması nedeniyle de Turkish Cargo için yüksek potansiyele sahip bir pazar konumundadır. . Turkish Cargonun Latin Amerikada güçlü bir interline ağına sahip olması sayesinde bölgenin diğer birçok noktasına da hizmet verilmesi hedeflenmektedir."

Seferler haftada bir kez Pazar günleri yapılacak ve uçak saat 08.55de İstanbul Atatürk Havalimanından kalkacak.

15 Haziran 2017 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.