Çavuşoğlu Erzurum yolcusu

Reform İzleme Grubu’nun 30. toplantısı, 23 Temmuz’da İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın ev sahipliğinde, AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katılımıyla Erzurum'da gerçekleştirilecek

ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) Hükümeti’nin öncelikli gündem maddelerinden olan AB sürecinde siyasi reform çalışmalarının devamını ve etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve takip etmek amacıyla 2003 yılında kurulan Reform İzleme Grubu’nun son toplantısı 9 Mayıs’ta Ankara'da yapılmıştı. Reform İzleme Grubu'nun 30. toplantısı, 23 Temmuz’da İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın ev sahipliğinde, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun katılımlarıyla Erzurum'da gerçekleştirilecek. Toplantıda, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik süreci kapsamında Siyasi Kriterler, Yargı ve Temel Haklar Faslı (23. Fasıl) ve Adalet, Özgürlük ve Güvenlik Faslı (24. Fasıl) konularında kaydedilen gelişmeler değerlendirilerek, önümüzdeki süreçte güncel gelişmeler ışığında öncelikli olarak ele alınabilecek konular görüşülecek.

21 Temmuz 2014 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.