9 ve 14 yaşındalar ama ne konuşabiliyorlar ne de...

Amerika'da dokuz ve 14 yaşındaki iki kız kardeş, yaşlarına rağmen ne konuşabiliyor ne de yürüyebiliyor

AMERİKA

'NIN

Kansas eyaletinde dokuz ve 14 yaşındaki iki kız kardeş, nadir görülen genetik bir hastalıktan muzdarip bir başka deyişle birer bebek büyüklüğündeler. Lola ve Claire Hartley, yaşlarına rağmen ne konuşabiliyor ne de yürüyebiliyor.

MİKROSEFALİDEN MUZDARİP

Lola ve Claire, mikrosefaliden (baş ve beynin anormal derecede küçük olması hali) muzdarip.

41 yaşındaki anneleri Gwen çocuklarını hala kollarına alabiliyor. İnsanlar, kızlarını çoğu kez bebek sansa da Gwen çocuklarının diğer yaşıtları gibi olduğunu söylüyor: Rap müzik dinlemeyi ve evlilik programları izlemeyi seviyorlar.

"YAŞITLARI GİBİLER"

Gwen, "İnsanlar, çok küçük olduklarından kaç yaşında olduklarını anlamıyor. Claire, 91 santimetre ve Lola 60 santimetre. 'İnsanlar kaç yaşındalar diye soruyor?' Diğerleri, 'Aman Allah'ım, kucağıma alabilir miyim?' diyor. Ama onlar da diğer kızlar gibi. Gülmeyi seviyorlar ve insanları tanıyorlar. Rap müzik dinlemeyi ve televizyon izlemeyi seviyorlar. İkisinin de kişilikleri farklı." dedi.

18 Aralık 2015 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?