Belediyeden ilan

DÖŞEMEALTI BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLAN OLUNUR Antalya ili,Döşemealtı İlçesi,Yalınlı Mahallesi Termessos Bulvarı No:102 adresindeki Kırkgöz Orman İşle...

DÖŞEMEALTI BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLAN OLUNUR

Antalya ili,Döşemealtı İlçesi,Yalınlı Mahallesi Termessos Bulvarı No:102 adresindeki Kırkgöz Orman İşletme Şefliği Amenajman Planı 333 ve 335 No'lu bölümde kalan 197.200,00m2 alanlı Yukarı Karaman Konaklamasız Orman Parkı, Antalya Orman İşletme Müdürlüğünden 02.06.2031 tarihine kadar Belediyemiz tarafından kiralanmıştır.

Tarafımızca kiralanan bu taşınmaz bütün ve mevcut haliyle ihaleye çıkartılmış olup, kiracı tarafındanBelediyemiz nezdinde,orman parkı revize gelişim ve yönetim planına göre; uygulama planlarınınOrman Bölge Müdürlüğüne onaylatılarak, 2 (iki) yıl içerisinde vaziyet planındaki tüm yapı ve tesisleri uygulama planlarına göre tamamlamak şartıyla, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesi gereğince Açık Teklif usulü ile yıllık bedel üzerinden artırma suretiyle Belediye İhale Servisinde aşağıda belirtilen tarih ve saatte yapılacak ihale ile kiraya verilecektir.

İhalenin Muhammen YıllıkKira Bedeli: 1.200.000,00TL+KDV

Geçici Teminatı :288.000,00TL’dir.

İhale Tarihi :26Ekim 2023 günü Saat:15:00

Kiralama Süresi : Sözleşmenin İmzalandığı tarihten itibaren 02.06.2031 tarihine kadar.

1- İhaleye gireceklerin ihale saatinden önce geçici teminat miktarını Belediyemiz veznesine yatırmalarıgerekmektedir. Geçici teminat mektubu ile ihaleye katılmak istenmesi durumunda teminat mektubu süresiz olacaktır.

2- İhaleye İştirak etmek isteyenler;

  1. Özel kişilerin; Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,İkametgâh senedi (yerleşim yeri belgesi),
  2. Tüzel kişiler adına ihaleye gireceklerin; güncel tasdikli yetki belgesini, imza sirkülerini, tüzel kişiliğe ait güncel alınmış ticaretvesanayi odası belgesini,
  3. c) Vekaleten ihaleye gireceklerin güncel noter tasdikli vekaletname örneğini ve imza sirkülerini ihale saatine kadar Belediye İhale Birimine vermeleri zorunludur.

3-Mesire yerine giriş ve otopark için, herhangi bir bedel talep ve tahsil edilmeyecektir.Ancak İşletmeci (Kiracı) girişte ücret almayı talep ederse, bu durumu yazılı olarak müracaatta bulunacak ve müracaatın değerlendirilmesine müteakip Orman Bölge Müdürlüğünün vereceği izin ve şartlarda giriş ücreti alınabilecektir. İzin verilmemesi durumunda mesire alanına giriş ücreti alınmayacaktır.

4-Ayrıca Özel ve Tüzel kişilerden; ihale tarihinden en fazla bir ay önceki tarih esas alınmak kaydıyla kesinleşmiş sosyal güvenlik prim borcu olmadığına dair belge ile kesinleşmiş vergi borcu olamadığına dair belge istenilecektir.

5-Katılımcının ihale ilan tarihinden önceki yıllara ait mali bilançolarının en az 5.000.000,00TL (Beşmilyon) olduğunu gösterir yeminli mali müşavir ya da mali müşavir onaylı belge sunmaları gerekmektedir.

6-Katılımcının ihale ilan tarihinden önce en az 4 (dört) yıl süreyle A Tipi, B Tipi, C Tipi mesire yerlerinden birini çalıştırmış olması ve çalıştırmış olduğu kuruma borcunun olmadığına ait bir belgenin aslını ya da noter tasdikli suretini sunması gereklidir.

7- İhaleye katılacak olan Özel veya Tüzel kişilerin İkamet adreslerinin Antalya ili sınırları içerisinde olması gerekmektedir. Antalya ili dışında faaliyet gösteren Özel ve Tüzel kişilikler ihaleye katılamayacaktır.

8-Kira artış oranı, her yıl Orman Bölge Müdürlüğünün yapacağı kira artış oranına göre yapılacak olup; Hiçbir surette kira bedeli, Belediyenin Orman Bölge Müdürlüğüne ödediği kira bedelinden düşük olamaz.

9- Posta ile yapılacak müracaatlardan doğacak gecikmeden dolayı itiraz kabul olunmaz.

10- İhale Komisyonu katılımcıların belgelerini inceleyip ihale konusuyla ilgisi olmayan sıradan ve şüpheli evrak düzenleyen katılımcıları ihaleyealmayacaktır. Bu durumda Geçici Teminat iade edilecektir.

11- Belediye İhale günü ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Diğer hususlar ihale şartnamesi ve Revize Planında belirtilmiştir.

12- İhale şartnamesi ve Revize Planımesai saatleri içerisinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde ücretsiz görülebilir.                                                       Mehmet DUMAN

Belediye Başkan Yardımcısı 

#ilangovtr

Basın No ILN01906750

12 Eki 2023 - 00:01 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Alanya Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Alanya Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Çorum Haber