banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Saçlarını kontrol altına alamayanlardan mısınız?

Bir türlü kontrol altına alamadığınız kabarık saçlarınız başınıza bela oluyorsa saçlarınızla baş etme yolları Portakal sayfalarımızda

GÜZELLİK 20.08.2014, 18:27 20.08.2014, 17:30
 Saçlarını kontrol altına alamayanlardan mısınız?
banner404
BİR türlü söz geçiremediğiniz kabaran saçlarınız sizi canınızdan bezdiriyorsa işte çözümü; saç kremi ve ısı koruyucu sprey kullanmayı ihmal etmeyin, saçınızı neme doyurun. 

SAÇ KREMİ KULLANIN
Her banyoda mutlaka saç kremi kullanın. Durulamadan önce saç kremini saçınızda bir süre bekletmeyi ihmal etmeyin. Banyodan çıktığınızda başınıza sardığınız havlu mikrofiber özellikli olursa saçınızın daha az kabaracağını da aklınızdan çıkarmayın.

SAÇLARINIZI NEME DOYURUN
Kuru saçlar havadaki nemi sünger gibi emip kabarmaya yol açacağından, saçlarınızı mümkün olduğunca neme doyurmakta fayda var. Yoldan çıkıp söz dinlemeyerek kabaran saçlara engel olmak için her banyodan sonra nemlendirme özellikli saç bakım ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

SAÇLARINIZA GECEDEN ŞEKİL VERİN
Sabahları duş almak için vaktiniz olmuyorsa, duşunuzu geceden alın ve saçlarınıza şekillendirici bakım sürün. Ardından ense hizasında saçınızı toplayın ve küçük bir topuz elde edin. Sabah uyandığınızda saçınızı açın ve parmaklarınızın yardımıyla nazikçe saçınıza şekil verin. Hem doğal görünen hem de kabarmayan bir saça kavuşmuş olacaksınız.

ISI KORUYUCU SPREY KULLANIN
Saç kurutma makinesi, düzleştirici ya da maşa gibi ısıveren şekillendiricileri kullanmadan önce ısı koruyucu sprey kullanmanız şart.

İYON ÖZELLİKLİ SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİLERİ TERCİH EDİN
Elektriklenmeyi önleyen, saçlarınızın kolay taranmasını ve daha parlak görünmesini sağlayan iyon özellikli saç kurutma makineleri, yıllardır aradığınız kurtarıcınız olabilir.

DÜZENLİ BAKIM YAPIN
İnatla kabaran saçlarınıza söz geçirmenin bir diğer yolu, düzenli ilgi ve bakımdan geçiyor. Haftada en az bir kere uygulayacağınız saç tipinize uygun maskeler sayesinde, daha sağlıklı ve söz dinleyen saçlara kavuşmanız mümkün.

Yorumlar (0)