yenialanya.com 20’nci yaşını kutladı

Alanya medyasının amiral gemisi Yeni Alanya Gazetesi’nin internet sitesi yenialanya.com 20’nci yaşını kutladı

yenialanya.com 20’nci yaşını kutladı
banner404

AKDENİZ Bölgesi’nin lideri yenialanya.com’un yıldönümü kutlamaları Öztürk Kolcuoğlu Restoran’da geniş bir katılımla gerçekleşti. Ramazan Ayı münasebetiyle iftar sofrasında buluşan katılımcılar oruçlarını dualar eşliğinde açtılar. 

‘AKDENİZ’İN EN ÇOK TIKLANAN HABER SİTESİ’
Etkinliğin açılış konuşmasını Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kurucu Genel Başkanı, Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, duayen gazeteci Mehmet Ali Dim gerçekleştirdi. Dim “Bizlere kan veren can veren çok değerli paydaşlarımız buradalar. Her Ramazan’da iftar etkinliğinde birlikte oluyoruz. Ama bugün bir araya gelişimizin güzel bir sebebi var. O da yenialanya.com’un 20’nci yaşını kutlaması. 20 yıl çok uzun bir süre. Düşünün Google’ın kuruluş tarihi 1998, yenialanya.com’un kuruluş tarihi de 1999. Yani internetle birlikte hayatımıza giriyor. Akdeniz Bölgesi’nin en çok tıklanan haber sitesi. Bufün internet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bugün Türkiye’de 80 milyona yaklaşan internet abonesi var. 17 Mayıs 1999’da benim aklımda da böyle bir şey yoktu. Benim aklıma getiren Haluk Şencan oldu. Günlük gazeteyi internette yayınlamak üzere yola çıktık. Sabit olarak gazetemiz internete aktarıldı. Tabi o süreçte herkes gazete okuyor. O dönem özellikle Alanya dışında yaşayanlar okuyordu. yenialanya.com bugün geldiği noktada sizlerin de destekleriyle hak ettiği noktada. Allah izin verdiği müddetçe daha nice uzun yıllarımız olacak. Sağ olun var olun” ifadelerini kullandı. 
‘ALANYA’MIZ İLKLERİN ŞEHRİ’
ALKÜ Rektörü Ahmet Pınarbaşı “İftarımı sizlerle açmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Sizler sürekli haber peşinde olan, görev başında olan insanlarsınız. Alanya’mız her zaman ilklerin yaşandığı bir şehir olmuş. İki üniversitesi olan başka bir ilçe yok. Süper Lig’de gururumuz Alanyaspor’umuz var. Bunlar kendi başına olmuyor. Değerlerimiz var ki bu ilkler yaşanıyor. Alanya’mızın insanları sayesinde atılıyor bu adımlar. Basın camiası da aynı şekilde. Basın sektörünün oldukça gelişmiş olduğu bir şehir aynı zamanda Alanya. Bu işi başlatan Arıkan Yılmaz Dim olmuş. Oğlu Mehmet Ali Dim de babasından aldığı bayrağı ilerilere taşımız. Ben kendisine sadece bu değil öncül bütün faaliyetleri ve Alanya’ya hizmetleri adına teşekkürlerimi sunuyorum. Nice yıllar diliyorum. Bütün basın mensuplarımıza da selamlarımı sevgilerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. 
‘ALANYA ARTIK BİR DÜNYA KENTİ’
Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu yerini aldı. Harputlu “Böyle güzel bir günde sizinle birlikte olmaktan onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Alanya artık bir dünya kenti. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın takip ettiği bir kent. Bunu bu hale getiren de Alanyalıların vizyonu. Alanyalıları tarihin birikimleri bu noktaya getirdi. Günümüzde bile birçok ulusal kuruluş yeni yeni internete geçiş yaparken Alanya’da 20 yıl önce başlamış. Büyük özveri ve emek isteyen işler. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Alanya için gerçekten hassasiyetle davranıyorlar. Dim Medya’nın günleri gittikçe artıyor. Yılda 8-10 kez bir araya gelecek gibi görünüyoruz. Çok teşekkür ediyor ve kutluyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472