Yavaş'a açıkça soruldu: Kılıçdaroğlu'nu bırakıp gittiniz mi?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Kemal Kılıçdaroğlu'nu bırakıp gittiniz mi?" sorusuna "Kemal Bey benden önce geçti. Ayrıldık daha sonra. Birbirimizi göremedik." diye cevap verdi

Yavaş'a açıkça soruldu: Kılıçdaroğlu'nu bırakıp gittiniz mi?
banner404

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehitcenazesinde yapılan saldırıya ilişkin konuştu. Yavaş, "Kılıçdaroğlu'nu bırakıp gitti" eleştirilerine yanıt verdi.
Mansur Yavaş, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un, TBMM'nin açılışının 99. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla verdiği resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Yavaş, şehit cenazesinde yaşananları şöyle anlattı:
"ONU, ARABANIN ARKASINA KOYDULAR"
"Daha sonra biz hemen ayrıldık. Kemal Bey ile o anda ayrılmamızın sebebi, onu arabanın arkasına koydular. Cenazeyle beraber oraya götürdüler. Benim etrafımda da Çubuklular vardı. Biz geçemedik. Daha sonra beni fark ettiklerinde biz geçtik ama aramızda 40-50 metre mesafe oldu. Toz toprak kalktı. Sol taraf boştu. Yani sağ taraftan götüreceklerine soldan götürse vatandaşa daha uzak olurdu diye düşünüyorum."
ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ
Bir gazetecinin, "Bırakıp gittiğiniz yönünde birtakım eleştiriler var." ifadesine Yavaş, "Kemal Bey benden önce geçti. Ayrıldık daha sonra. Birbirimizi göremedik." karşılığını verdi.
"PROVOKASYON OLDUĞU KESİN"
Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu evin etrafında konuşlanmasının anımsatılması üzerine Yavaş, "Provokasyon olduğu kesin. Buna kimse 'provokasyon yok' diyemez. Yani beklemişler. Normalde cenaze namazına gelen insan, mutlaka şehidin en azından mezarına toprak atmak isteyecektir. Orada duaya katılmak isteyecektir. Bunun izahı yok yani." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472