'Yaptırım uygulayacağız'

Dün akşamdan beri Türkiye'nin en çok konuşulan isimlerinden birisi olan MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, düzenlediği basın toplantısında hakem hatalarına karşı tedbirler alacaklarını ve yaptırım uygulayacaklarını söyledi

'Yaptırım uygulayacağız'
banner404
DÜN akşamdan beri Türkiye'nin en çok konuşulan isimlerinden birisi olan MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, düzenlediği basın toplantısında hakem hatalarına karşı tedbirler alacaklarını ve yaptırım uygulayacaklarını söyledi
'BİTNEL ÇOK KÖTÜ YÖNETTİ'
OLAYLI Galatasaray - Trabzonspor maçının ardından bugün bir basın toplantısı düzenleyen Alanyalı Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, maçın hakemi Deniz Ateş Bitnel'in arkasında olduklarını söyledi. Bitnel'in çok iyi bir maç yönetmediğini fakat başarılı bir hakem olduğunu söyleyen Müftüoğlu, "Hiç lafı dolandırmaya gerek yok. Deniz Ateş Bitnel çok kötü bir maç yönetmiştir.  Çoğu Trabzonspor aleyhinde olmak üzere hatalı kararlar vermiştir. Deniz Ateş Bitnel'in dünkü performansı bizi üzdü. Trabzonspor camiasının üzüntüsünü paylaşıyoruz. Hakem için gereken yaptırımları uygulayacağız. Ancak aynı Deniz Ateş Bitnel, Trabzonspor'un Osmanlıspor ve Fenerbahçe maçlarını yönetti ve takdir edildi" dedi.
'HER LİGDE HATALAR YAPILIYOR'
Açıklamalarını sürdüren Müftüoğlu, "Bundan sonra hakemlerimiz, sadece Trabzonspor değil tüm maçlarda objektif şekilde maç yönetmeye çalışacaklar. Salih Dursun'un kahraman yapılmasını doğru bulmuyorum. Görüntü hoş değildi. PFDK gerekli cezaları verir. Ben o görüntüyü gördüğümde Türk hakemliği adına üzüldüm. Tecrübeli hakemleri son haftalarda görüyorsunuz, bundan sonra da görmeye devam edeceksiniz. TFF Başkanı Demirören ve yönetim kuruluyla istişare ettik. Benim arkamda olduklarını belirttiler. Şu an bir sancı yaşıyoruz. 22 yıl hakemlik yaptım ve 8 aydır bu görevdeyim. Hakem hataları her dönem oluyor. Bazı hatalarımızı da kabul ettik. Bir maçta hata olunca tüm maçlarda böyleymiş gibi bir algı oluşuyor. Diğer liglerde de hatalar oluyor. Önceki akşam Leverkusen - Dortmund maçında yapılan hataları da gördük. Ben genel olarak hakemleri başarılı buluyorum" dedi. 
'İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNMEDİM'
Biz başarısız bir şekilde maç yöneten hakemlere ceza vermiyoruz, onları dinlendiriyoruz. Deniz Ateş Bitnel, bir değerlendirme toplantısından sonra evine gitmiştir. Çıkan haberler doğru değil.  
FIFA kokartının ağırlığı ve kendi üstüne biçtiği rol Deniz Ateş Bitnel'i etkilemiş olabilir. Deniz Ateş Bitnel'in gözlemci notu bu senenin en düşük notu. 7'nin altında. İstifa hiç aklımdan geçmedi. Sadece önümüzdeki maçlara konsantre oldum. Bu maçı çok iyi analiz etmeliyiz" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 01:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472