banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

"Üç dönem"e son noktayı koydu

10 Ağustos’taki seçimde Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili il başkanlarına seslendi ve son günlerde sıkça gündeme gelen 3 dönem kuralı tartışmalarına son noktayı koydu

GÜNDEM 14.08.2014, 12:54 14.08.2014, 11:59
banner404
10 AĞUSTOS'TAKİ seçimde Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili il başkanlarına seslendi ve son günlerde sıkça gündeme gelen 3 dönem kuralı tartışmalarına son noktayı koydu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

28 Ağustos’ta Çankaya Köşkü’ne çıkacak olan Erdoğan son kez seslendiği il başkanları toplantısında üç dönem kuralı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Üç dönem kuralının kaldırılacağı iddialarına cevap veren Erdoğan, “Halkımıza böyle gittik. Çünkü AK Parti bir farkın partisidir demiştir. Şahsen bu ilkenin sarsılmadan uygulanması taraftarıyım. Fakat burada bir şeyi söylemek istiyorum. Üç dönem kuralı, bir kişinin siyasi yaşamının bitmesi değildir. Üç dönem kuralı sadece parlamentoya girişle alakalı üç dönem arka arkaya görev yapmışsa sonra tekrar parlamentoya girme şartını getiren bir anlayıştır. Partinin kurullarında görev yapabilirsin, STK’larda görev yapabilirsin. Partinin verdiği görevleri yapabilirsin, bu siyaset değil mi? Bu da siyaset. Biz eğer milletvekili olarak görüyorsak bu çok büyük bir hırstır. Bunu frenlememiz lazım” dedi.

Erdoğan bu sözleriyle Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmadan önce üç dönem kuralının devam etmesi yönünde partililere güçlü bir mesaj vermiş oldu.
Yorumlar (0)