banner468

Tüm Türkiye'de darbecilere gözaltı dalgası

Tümgeneral, Tuğgeneral, albay, yarbay ve çok sayıda rütbeli subayın da aralarında bulunduğu 1563 darbeci asker yakalandı. Gözaltına alınanlar arasında Ege Ordusu Kurmay Başkanı Tümgeneral Memduh Hakbilen ve Mersin Garnizon Komutanı ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan 58. Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün'ün de bulunuyor...

Tüm Türkiye'de darbecilere gözaltı dalgası

Tümgeneral, Tuğgeneral, albay, yarbay ve çok sayıda rütbeli subayın da aralarında bulunduğu 1563 darbeci asker yakalandı. Gözaltına alınanlar arasında Ege Ordusu Kurmay Başkanı Tümgeneral Memduh Hakbilen ve Mersin Garnizon Komutanı ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan 58. Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün'ün de bulunuyor...

16 Temmuz 2016 Cumartesi 11:21
Tüm Türkiye'de darbecilere gözaltı dalgası
banner404
DARBEYE teşebbüs eden askerlerden gözaltına alınanların sayısı 1563'ü buldu. Türkiye geneline yayılan gözaltı dalgasında yakalananlar arasında Tuğgeneraller, albaylar, yarbaylar ve çok sayıda rütbeli subay var.

GÖZALTINA ALINAN ASKERLERİN RÜTBELERİ YERE ATILDI

Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığında darbe girişimine katılan askerler, karargahta görevli diğer askerlerce polise teslim edildi. Gözaltına alınarak sivil polis aracına konulan üniformalı askerlerin rütbeleri sökülerek yere atıldı.

İŞTE O ANLAR
Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığında darbe girişimine katılan askerler, polisle işbirliği yapan birlikte görevli diğer askerler tarafından emniyet güçlerine teslim edildi.  Gözaltına alınarak sivil polis aracına konulan üniformalı bir grup askerin sökülen rütbeleri ve çıkarılan bereleri tek tek yere atıldı. Birliğin nizamiyesine Türk bayrakları asılırken, nizamiye önünde toplanan vatandaşlar, İstiklal Marşı okudu.  Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığına giden yollar ise kamyonlarla trafiğe kapatıldı.

İZMİR'DE GÖZALTINA ALINANLARIN SAYISI 19'A YÜKSELDİ 
TSK içerisinde bir grup askerin darbe girişiminde bulunmasının ardından İzmir’de Ege Ordusu Kurmay Başkanı Tümgeneral Memduh Hakbilen, Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanı  Tuğamiral Halil İbrahim Yıldız gözaltına alındı. Kentte gözaltına alınanların sayısı 19'u buldu. Trörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, daha önce talimat  doğrultusunda Ege Ordusu Komutanlığında görevli Kurmay Başkanı Tümgeneral Memduh  Hakbilen, Çiğli 2. Hava Jet Üs Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Ramazan Elmas,  Albay Oksal Çelik, Albay Yener Karaduman, Komando Tugayı Kurmay Başkanı Yarbay  Bülent Eryılmaz, Eski İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Faik Baran, Kurmay  Pilot Binbaşı Fatih Sarıçay, Yüzbaşı Emir Birgül, Yüzbaşı Kadir Silay, Üsteğmen  Yasin Yılmaz, Teğmen Rıdvan Mecnur, Astsubay Cihangir Özcan, Astsubay Taner Çakal  ve Uzman Çavuş Hakan Yalçın'ı gözaltına almıştı.
Mersin Garnizon Komutanı ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan gözaltına alındı. Kelepçelenen Demirhan’a telsiz verdiği ileri sürülen Güvenlik Şube Eski Müdürü Hasan Basri Dağdelen de yakalandı.  Jandarma Okullar Komutanı Tuğgeneral Sadık Köroğlu ise Beytepe'de gözaltına alındı.

HUDUT TUGAY KOMUTANI GÖZALTINA ALINDI 
Ardahan Garnizon ve  25. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın gözaltına alındı. 
Kars'ta 22 rütbeli asker gözaltına alındı.14. Mekanize Piyade Tugay  Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı ve Sarıkamış'taki 9. Komando Tugay Komutanı  Tuğgeneral Murat Yetkin  hakkında yakalama  kararı çıkarıldı.

AMFİ KOMUTANI GÖZALTINA ALINDI 
İzmir'de sürdürülen operasyonda  Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanı Tuğamiral Halil İbrahim Yıldız gözaltına  alındı. Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral  Namık Alper, Muğla'nın Marmaris ilçesinde gözaltına alındı.
Manisa Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan  ile Merkez Komutanı Albay Murat Yıldız'ın, darbe girişimine karıştıkları  gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi. 
 

TRABZON'DA TUGAY KOMUTANI GÖZALTINA ALINDI 
Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon 4. Motorlu Piyade  Tugay Komutan Vekili Tank Kurmay Albay Bahadır Dalgıç'ın darbe girişimiyle ilgili  olarak gözaltına alındığını bildirdi. 

BOLU 2. TUGAY KOMUTANI DA GÖZALTINDA 
Bingöl 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Yunus Kotaman ile Bolu  2. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, gözaltına alındı. Mardin 70.  Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan gözaltına alındı.  Balıkesir Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek ile  Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu gözaltına  alındı. 
 

TUGAY KOMUTANI 130 ASKERLE BİRLİKTE GÖZALTINDA
Lüleburgaz 65.  Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalettin Doğan ile 130 asker  yakalandı.  Darbe girişimi sonrası Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığınca  başlatılan soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen askeri  personelin yakalanmasına yönelik, jandarma ve emniyet güçlerine bağlı terörle  mücadele şube müdürlükleri ekiplerinin çalışmaları kapsamında Tuğgeneral Doğan ile 130 asker gözaltına alındı.Yakalanan 130 personelin, darbe girişimine destek amacıyla erken  saatlerde askeri araçlarla İstanbul'a gitmek üzere yola çıktığı ve polis  ekiplerince gişelerde durdurulduğu öğrenildi.

 

ANKARA'DA 500'DEN FAZLA KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Necip Cem İşçimen,  Ankara'da 500'den fazla kişinin gözaltına alındığını bildirdi. İşçimen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün  (FETÖ) darbe girişiminin ardından Ankara'da 500'den fazla kişinin gözaltına  alındığını söyledi.Hakkında gözaltı kararı olan kişilerle ilgili de Merkez Komutanlığı ve  Emniyet Müdürlüğüne yazı yazıldığını belirten İşçimen, hayatını kaybedenlerin  otopsi işlemlerine de başlandığını kaydetti.

HASTAL NİZAMİYEDEKİ ASKERLER GÖZALTINA ALDI 
Darbe girişiminin ardından giriş ve çıkışlara kapatılan Hasdal Kışlası'nda bulunan 4 rütbeli asker, nizamiyeye gelerek dışarı çıkmak istedi. Darbe girişimine katıldıkları iddia edilen subaylar, çıkışlarına izin vermeyen nizamiye görevlilerini silahla tehdit etti. Bunun üzerine nizamiye görevlileri, askerlerin silahlarını alarak etkisiz hale getirdikten sonra polise haber verdi. Hasdal Kışlası'na gelen polisler tarafından alınan 4 rütbeli asker, polis aracına bindirilirken bir grup vatandaşın saldırısına uğradı. Polisler, vatandaşları engelleyerek askerleri emniyete götürdü.

HAKLARINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI 
Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca Donanma Komutanlığı  emrinde görevli Tümamiral Sinan Azmi Tosun, Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral  Tezcan Kızılelma, Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren ve  İstihbarat Albay Muharrem Aslan hakkında yakalama ve gözaltı kararı çıkarıldı.  Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 15-16  Temmuz tarihinde meydana gelen darbe girişimiyle ilgili Kocaeli'de aralarında  rütbeli muvazzaf askerlerin de bulunduğu toplam 34  kişinin gözaltına alındığı  bildirildi.Açıklamada, şüphelilerle birlikte 8 tank ve 1 shortland, 1 adet Askeri  İnzibata ait jip, 1 adet askeri mahkum sevk aracı, 10 adet G3 piyade tüfeği ve 7  adet tabancaya el konulduğu belirtilerek, Kocaeli ayağında yer alıp darbeyi  planlayıp koordine ettiği gerekçesiyle subaylar Tosun, Kızılelma, İmren ve Aslan  haklarında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca darbeye teşebbüs etmek suçundan  yakalama ve gözaltı kararı verildiği kaydedildi.

TÜMGENERAL
Ege Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Memduh Hakbilen - İzmir 

TUĞGENERAL-TUĞAMİRALLER
Üçüncü Ordu Harekat Kurmay Başkanı Tuğgeneral Ekrem Çağlar - Erzincan
Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan - Mersin
39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat - Hatay

ALBAYLAR
Hava Albay Erhan Baltacıoğlu - Kayseri
Albay Yener Karaduman - İzmir
Jandarma Alay Komutanı Albay Yurdakul Akkuş - Bursa

YARBAYLAR
Kurmay Yarbay Bülent Eryılmaz - İzmir
Yarbay Faik Baran - İzmir
Yarbay Ali Ercan Ormanlıoğlu - Kars

DİĞER SUBAYLAR
Kurmay Pilot Binbaşı Fatih Sarıçay - İzmir
Binbaşı Ferhat Demircan - Kars
Binbaşı Musli İpekliler - Kars
Binbaşı Erdinç Serçe - Kars
Yüzbaşı Kadir Silay - İzmir
Üsteğmen Yasin Yılmaz - İzmir
Teğmen Rıdvan Mecnur - İzmir

ASTSUBAYLAR
Astsubay Cihangir Özcan - İzmir
Astsubay Taner Çakal - İzmir

UZMANLAR
Uzman Çavuş Hakan Yalçın - İzmir

POLİSLER
Güvenlik Şube Eski Müdürü polis Hasan Basri Dağdelen - Mersin

 

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 16.07.2016 11:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349