banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Toklu'dan gençlere iş daveti! ‘SÇP’den Alanya’da 39 öğrenci faydalanacak’

Sosyal çalışma programına başvurular bugün başlıyor. Alanya’da da 39 öğrenci program kapsamında çalışma imkanı bulacak.

GÜNDEM 26.06.2019, 16:25 Toygar Dim
Toklu'dan gençlere iş daveti! ‘SÇP’den Alanya’da 39 öğrenci faydalanacak’
banner404

ADALET ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) İlçe Başkanı Mustafa Toklu, İş-Kur Sosyal Çalışma Programı başvurularının başladığını, öğrencilerin günlük 67 TL ücretle çalışma programında dahil olacaklarını açıkladı. Sosyal Çalışma Programı başvurularının 25 Haziran tarihinde başlayacağını ve en geç 28 Haziran’a kadar devam edeceğini söyleyen Mustafa Toklu, başvuruların İş-Kur resmi internet sitesi üzerinden yapılacağını kaydetti. Toklu, sosyal çalışma programlarının gençler için çok değerli olduğunu, gençleri geleceğe hazırlamayı hedefleyen yeni aktif işgücü piyasası araçlarından birisi olacağını belirtti.
‘GENÇLER YAZIN İŞ İMKANI BULACAK’
Toklu, “Bu program sayesinde gençlerimiz yaz tatillerini, sosyal sorumluluk bilinçlerini artırıp verimli bir şekilde değerlendirecekler. Ayrıca cep harçlıklarını çıkaracaklar ve emekliliklerine sayılacak sigortalılıkları yapılacak” dedi. Programla ilgili bilgi veren Başkan Toklu, program süresinin öğrencilerin tatil süresince kendilerine zaman ayırabilmeleri maksadıyla haftada 3 gün ile sınırlandırıldığını belirtti. Toklu, “Temmuz ayı itibarıyla başlayacak sosyal çalışma programları ile asıl maksadımız üniversite öğrencisi gençlerimizin iş hayatına girişlerinde en az teknik beceriler kadar önemli olan; takım içinde çalışma, organize olabilme, iletişim kurabilme, analitik düşünme gibi sosyal becerilerini geliştirerek mezun olduktan sonra iş hayatına girişlerini kolaylaştırmaktır” diye konuştu.
ALANYA’DA 39 ÖĞRENCİYE İŞ VERİLECEK
Bu programla öğrencilerin toplumsal faydanın yüksek olduğu hizmetlere katılarak iş tecrübesi edinmiş olacaklarını söyleyen Toklu, programlardan bu yaz döneminde en fazla 39 gün, öğrencilik hayatı boyunca ise toplamda 90 gün faydalanılabileceğini ifade etti. Toklu, “Ülke genelinde binlerce, Alanya’da 39 öğrenci bu programdan faydalanabilecek. Alanya Gençlik Merkezi’nde 9, Alanya İlçe Spor Müdürlüğü’nde 5, Alanya Orman İşletme’de 5 ve Alanya Müzesi’nde 20 öğrenci programdan yaralanabilecek” dedi.

Yorumlar (1)
Bülent Murabıt 2 ay önce
Toklu AKP Alanya İlçe Başkanı mı yoksa Alanya İşkur Şube Müdürü mü? Başvurular İşkur'a mı yapılacak yoksa AKP Alanya İlçe teşkilatına mı yapılacak?