banner468

Terör örgütü PKK köşeye sıkıştı!

PKK'ya, güvenlik güçlerince son bir ayda hem kırsal hem de şehir merkezlerinde düzenlenen operasyonlarda büyük darbe vuruldu

Terör örgütü PKK köşeye sıkıştı!

PKK'ya, güvenlik güçlerince son bir ayda hem kırsal hem de şehir merkezlerinde düzenlenen operasyonlarda büyük darbe vuruldu

19 Mart 2017 Pazar 13:46
Terör örgütü PKK köşeye sıkıştı!
banner404

Türkiye'de yaşamı hiçe sayan ve hedef tanımayan  saldırılar gerçekleştiren terör örgütü PKK'ya, güvenlik güçlerince son bir ayda  hem kırsal hem de şehir merkezlerinde düzenlenen operasyonlarda büyük darbe  vuruldu.  
Edinilen bilgiye göre, hedef gözetmeden  gerçekleştirdiği hain saldırılarla dünyanın en acımasız terör örgütleri  listesinde ilk sıralarda yer alan PKK'ya karşı kırsalda ve şehirlerde mücadeleyi  kararlılıkla sürdüren güvenlik güçleri, aynı zamanda örgütün işbirlikçilerini  yakalamaya, önemli gelir kaynaklarını engellemeye yönelik de çalışmalar  yürütüyor.Bu kapsamda Türkiye'de 15 Şubat-17 Mart 2017 tarihlerinde güvenlik güçlerince hem şehir merkezlerinde hem de kırsalda yürütülen başarılı operasyonlarda terör örgütü PKK'ya büyük darbe vuruldu.Kırsalda olumsuz hava şartlarına rağmen gerçekleştirilen, jandarma ve emniyet unsurları ile güvenlik korucularının katılımıyla düzenlenen hava destekli operasyonlara binlerce güvenlik personeli katılırken, bir ayda 66 PKK'lı etkisiz hale getirildi, 91 terörist yakalandı.Cumhuriyet başsavcılıklarınca yürütülen terör soruşturmaları kapsamında güvenlik güçlerince İstanbul, İzmir ve Diyarbakır'ın da aralarında bulunduğu 45 ilde çok sayıda operasyon yapıldı. Operasyonlarda gözaltına alınan bin 111 şüpheliden, aralarında HDP ve DBP yöneticileri ile ABD Adana Konsolosluğunda tercüman olarak görev yaptığı belirlenen Hamza U'nun da bulunduğu 237'si tutuklandı, söz konusu şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda silah, mühimmat ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.PKK'ya yönelik kararlı operasyonlarda terör örgütünün üslenmesine geçit verilmezken, uyuşturucu ve kaçak sigara gibi finans kaynaklarına büyük darbe vuruldu, teröristlerin bahar aylarında gerçekleştirmesi muhtemel birçok saldırı da önlenmiş oldu.- Karayılan'ın korumalığını yapan terörist etkisiz hale getirildi
 
Mardin'in Ömerli, Artuklu ve Nusaybin ilçelerinde ilan edilen sokağa  çıkma yasağının ardından terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan "Şehit Jandarma  Uzman Çavuş Sezer Aydemir Operasyonu"nda, biri terör örgütü PKK'nın  elebaşılarından Murat Karayılan'ın korumalığını yapan, 4'ü sözde bölge sorumlusu  10 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi, sığınak, barınak ve depolarda 20 el  yapımı patlayıcı düzeneği, 12 elektrikli fünye, roketatar, 30'a yakın uzun  namlulu silah, çok sayıda el yapımı patlayıcı, kanas, biksi ile çok sayıda  mühimmat, örgütsel doküman ve yaşam malzemesi bulundu.
 
Nusaybin ilçesinde çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen örgüt  mensuplarından 2'sinin PKK'nın sözde Türkiye sorumlularından "Behzat" ve  yardımcısı "Rojhat" kod adlı teröristler oldukları, bu teröristlerin batı  illerinde düzenlenen terör saldırılarını organize ettikleri, asker ve polis  noktalarında saldırı için keşif yaptıkları tespit edildi.
 
"Behzat" kod adlı teröristin, terör örgütü PKK'nın elebaşılarından  Murat Karayılan'ın yakın korumalığını yaptığı, en güvendiği isimlerin başında yer  aldığı belirlendi.
 
Viranşehir'deki bombalı saldırının talimatını vermiş
 
Nusaybin'de etkisiz hale getirilen terör örgütü PKK'nın 2 üst düzey  mensubundan "Soro" kod adlı Salih Kaplan'ın sözde Mardin eyalet sorumlusu olduğu  ve İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesinde "mavi" kategoride yer  aldığı, bölgedeki saldırların talimatını verdiği, batı illerine kırsaldan gelen  teröristleri yönlendirdiği ve patlayıcılar gönderdiği, son olarak Viranşehir'deki  Savcılar Sitesi'ne bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısının talimatını  verdiği ortaya çıktı.
 
Etkisiz hale getirilen "Zinnarin" kod adlı Hacire Tanhan'ın ise  Kaplan'ın yardımcısı ve sözde Ömeryan bölge sorumlusu, ayrıca terör örgütü  PKK'nın sözde Sivil Savunma Birlikleri (YPS) sorumlusu olduğu tespit edildi.
 
Etkisiz hale getirilen iki teröristin üzerlerinde 4 bin 600 dolar,  bulundukları sığınakta da yaklaşık 10 kilogram esrar ele geçirildi.
 
Operasyonda aralarında Koruköy muhtarının da bulunduğu 60 kişi  hakkında adli işlem yapıldı.
 
Terör örgütünün Akdeniz yapılanması çökertildi
 
Adana'nın Çukurova ilçesinde PKK'nın şehir yapılanmalarına yönelik  operasyonlarda, Adana Valiliğine bombalı araçla düzenlenen terör saldırısıyla  ilgili soruşturma doğrultusunda tutuklanan PKK'nın sözde Akdeniz metropol  sorumlusu "Halo Dayı" kod adlı Eyüp Ç'nin de aralarında bulunduğu terör örgütünün  81 kişilik Akdeniz yapılanması çökertildi.
 
Bu kapsamda toprağa gömülü 10 kilogram C4 patlayıcı, biksi, 4  kalaşnikof, makineli tabanca ve bunlara ait bin 760 mermi, 33 el bombası ve 12  ateşleme fünyesi ele geçirildi.
 
Örgütün sözde Akdeniz yapılanmasının Adana'daki patlamayı planladığı,  Kayseri'de 17 Aralık 2016'da çarşı iznine çıkan askerlere yönelik terör  saldırısında da patlayıcıları temin ettiği ortaya çıkarıldı.  Eyüp Ç'nin Adana'da  6 polisin şehit olduğu saldırının da talimatını verdiği iddia edildi.
 
Eyüp Ç'nin, Mardin'in Nusaybin ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda  ölü ele geçirilen örgütün üst düzey iki mensubundan "Behzat" kod adlı teröristten  talimat aldığı belirlendi.
 
ABD Adana Konsolosluğunda görevli tercüman tutuklandı
 
ABD Adana Konsolosluğunda tercüman olarak görev yaptığı belirlenen,  terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey sorumlusu "Behzat" kod adlı teröristin  Mardin'de etkisiz hale getirilmesinin ardından bölgeye giderek halkı provokatif  eylemlerle yönlendirmeye çalıştığı iddia edilen Hamza U, Mardin Kızıltepe  Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Adana'da düzenlenen  operasyonda konsolosluktan çıktığı sırada gözaltına alındı.
 
Evinde yapılan aramada 21 adet bir dolarlık banknot ele geçirilen  Hamza U, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 
Portakal bahçesinde 80 kilogram patlayıcı bulundu
 
Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'nın üst düzey iki  mensubunun etkisiz hale getirildiği operasyonda bulunan dökümanlardan yola çıkan  polis ekipleri, Mersin'in merkez Akdeniz ilçesinde portakal bahçesinde 80 kilo  plastik patlayıcı ile 2 el bombası, 4 fünye ve bir ateşleyici düzenek ele  geçirdi.
 
Kentteki operasyonlarda 24 kilo 545 gram patlayıcı madde ve 126 litre  sıvı patlayıcı, 4 kalaşnikof ve mühimmat da toprağa gömülü halde bulundu.
 
Lice ve Genç'te 7 bini aşkın personelle operasyon
 
Terör örgütü PKK'ya yönelik Diyarbakır'ın Lice ilçesinde "Bayrak-41  Şehit Jandarma Astsubay Tolga Topçuoğlu", Bingöl'ün Genç ilçesinde ise "Şehit  Binbaşı Turgay Çelik" adıyla eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi.
 
Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı ile Bingöl 49. Komando Tugay  Komutanlığı emir komutasında 7 bini aşkın güvenlik personelinin katılımıyla  düzenlenen, Sikorsky, hava taarruz ve insansız hava araçlarının destek verdiği  operasyona karadan da 33'ü kobra olmak üzere 100'ü aşkın araç katılıyor.
 
Olumsuz hava şartlarına rağmen yürütülen hava destekli operasyonda 8'i  Lice'de 19 terörist silah ve teçhizatlarıyla etkisiz hale getirildi, bir terörist  ile 2 işbirlikçi yakalandı.
 
Etkisiz hale getirilen örgüt mensupları arasında İçişleri Bakanlığının  aranan teröristler listesinde "yeşil kategori"de bulunan "Erhan Siser" kod adlı  Edip Yetüt de yer aldı.
 
Terörist Yetüt'ün 8'i "silahlı terör örgütüne üye olma", 7'si  "devletin birliğini ve bütünlüğünü bozma", 2'si "kasten öldürme", 4'ü "kişiyi  hürriyetinden yoksun bırakma" olmak üzere çok sayıda suçtan arama kaydı  bulunduğu, kriminal inceleme raporlarına göre Diyarbakır'da 7 el yapımı patlayıcı  ve mayın patlaması olayının faili olduğu tespit edildi.- Saldırılarda kullanılmak üzere 7 araç ele geçirildiBir askerin şehit düştüğü operasyonda, 3 M-16 piyade tüfeği, kanas, 6 uzun namlulu silah, iki tabanca, 10 kalaşnikof, bir Dragunov keskin nişancı tüfeği, biksi makineli tüfek, 38 şarjör, 12 el bombası, bin 91 muhtelif fişek, 3 tabanca, boş havan mühimmatı, 4 uçaksavar mühimmatı kovanı ile çok sayıda mühimmat, yaşam malzemesi ele geçirildi, terör örgütünün finans kaynaklarından uyuşturucuya yönelik narkoterörizmle mücadele kapsamında 9 günde dedektör köpeklerin de kullanıldığı aramalarda 3,5 ton uyuşturucu ele geçirildi.
 
Söz konusu bölgelerde güvenlik güçlerince tespit edilen, teröristlerce  925 kilogram amonyum nitrat ve alüminyum tozu kullanılarak tuzaklanan 9 el yapımı  patlayıcı düzeneği ile 31 mutfak tüpü imha edildi.
 
Teröristlerce bombalı saldırılarda kullanılmak üzere gasbedilmiş sahte  plakalı 7 aracın bulunduğu operasyonda, teröristlere ait 47 sığınak, 10 barınak  ve 13 mevzi kullanılamaz hale getirildi.
 
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bazı adreslere düzenlenen  operasyonda aralarında İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şube Başkanı Raci  Bilici'nin de bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.
 
Kentte bir mobilya atölyesinde yapılan aramada ise bazaların içine  gizlenmiş 80 kilogram "PETN" tipi patlayıcı ele geçirildi.
 
Diyarbakır'da terör örgütü PKK'nın "İl Kent Meclisi" yapılanmasına  yönelik operasyonda haklarında yakalama kararı çıkarılan 34 şüpheliden 19'u  gözaltına alındı.
 
Hakkari
 
Hakkari kırsalında son bir ayda düzenlenen operasyonlarda 19 terörist  etkisiz hale getirildi.
 
Terör örgütünün sözde üst düzey sorumlusundan aldığı talimatla kentte  suikast hazırlığı yaptığı belirlenen C.K. ve güvenlik güçlerine silahlı saldırıda  bulunan terörist grubunda sözde sorumlu düzeyde olan E.Ş. yakalandı.
 
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde çukur kazıp barikat kuran teröristlere  yönelik geçen yıl yürütülen operasyonlarda çaydanlıklara patlayıcı yerleştirirken  görüntüleri medyaya yansıyan ve 3'ü güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada  etkisiz hale getirilen 4 PKK'lıdan Muhammet G. yakalandı.
 
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde vatandaşların jandarmaya ihbarı sonucu  kayalık bölgede toprağa gömülü 500 kilogramlık 6 el yapımı patlayıcı ele  geçirildi.
 
Hakkari'de düzenlenen operasyonda bombalı saldırıda kullanılmak üzere  PKK'lı teröristlerce gasbedilen araç, 15 kalaşnikof, uzun namlulu silah, 2 tüfek,  tabanca, 3 dinamit, 4 el yapımı patlayıcı, 10 elektrikli fünye, 80 metre saniyeli  kablo, el yapımı patlayıcı tuzaklamada kullanılan 450 metre kablo, 9 bin 174  uçaksavar mermisi, patlayıcı yapımında kullanılan 15 tüp, 2 el telsizi,  kalaşnikoflara ait mühimmat, 5 RPG-7 roket, 6 roket sevk fişeği, frekans  sağlayıcı uydu alıcısı, uydu telefonu ile çok sayıda yaşam malzemesi ele  geçirildi.
  
Operasyonlarda gözaltına alınan 8 şüpheliden 5'i tutuklandı.
 
Şırnak'ın Uludere ilçesi Gürvil bölgesinde 3 PKK'lı etkisiz hale  getirildi.
 
Bitlis
 
Bitlis merkezi ve ilçelerindeki operasyonlarda, Sehi Ormanları  bölgesinde 10 terörist etkisiz hale getirildi, 2 terörist sağ yakalandı.
 
Operasyonda bölgede yapılan arazi aramasında tespit edilen bir sığınak  imha edildi, etkisiz hale getirilen teröristlerin üzerinde ve imha edilen sığınak  8 kalaşnikof piyade tüfeği, keskin nişancı tüfeği, biksi makineli tüfek, 4 el  bombası, bu silahlara ait çok sayıda mühimmat, el yapımı patlayıcı yapımında  kullanılan malzeme, örgütsel doküman ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.
 
Bitlis merkez ve ilçelerinde terör örgütüne yönelik operasyonlarda  gözaltına alınan 27 şüpheliden 6'sı tutuklandı, 9'u tutuksuz yargılanmak üzere  serbest bırakılırken, 12'sinin ise adli işlemleri devam ediyor.
 
Terör örgütüne yönelik operasyonlarda Hizan ilçesinde tespit edilen el  yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi. Hizan-Tatvan karayoluna teröristlerce  döşenen 500 kilogram el yapımı patlayıcı da imha edildi. 
 
Muş
 
Muş merkez ve ilçelerindeki terör operasyonlarında gözaltına alınan  128 şüpheliden 7'si tutuklandı.
 
Şüphelilerin ikametgahlarında yapılan aramalarda ise el telsizi, 4  kalaşnikof ve bu silahlara ait 373 fişek ve 7 şarjör, 2 ruhsatsız tabanca, 108  tabanca fişeği, 10 ruhsatsız av tüfeği ve bu silaha ait çok sayıda mühimmat,  kurusıkı tabanca, 5 örgütsel kıyafet, hücum yeleği, örgütsel içerikli 3 fotoğraf,  dijital materyaller ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.
 
Van
 
Van'ın Saray ilçesinde eski DBP'li Belediye Başkanı Abdulkadir  Çalışkan, 3 belediye personeli ile bir muhtarın bulunduğu 13 kişi gözaltına  alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada 3 av tüfeği, 2'si kurusıkı 4  tabanca, çok sayıda elektronik malzeme ve örgütsel doküman bulundu.
 
Van'daki operasyonda 4'ü kadın 19 kişi gözaltına alındı.
 
İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince İpekyolu ilçesine bağlı Bakraçlı  Mahallesi kırsalına düzenlenen operasyonda bir sığınakta "Zagros" marka keskin  nişancı tüfeği, 69 el yapımı patlayıcı düzeneği, 270 patlayıcı yapımında  kullanılabilecek miktarda plastik patlayıcı ve TNT ele geçirildi.
 
Ağrı
 
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde etkisiz hale getirilen teröristlerden  birinin ilçede çok sayıda terör olaylarına karıştığı ve örgütün Doğubayazıt  sorumlusu olarak bilinen "Firaz" kod adlı E.K. olduğu, diğer teröristin ise  "Baver" kod adlı İ.Ö. olduğu belirlendi. Öldürülen teröristlerin üzerinde 2  kalaşnikof ve bu silaha ait 9 şarjör ve çok sayıda fişek, 2 ruhsatsız tabanca, 2  fünye ile 2 el bombası bulundu.
 
İçişleri Başkanlığınca, Ağrı'nın Tutak Belediye Başkan Vekili olarak  görevlendirilen Kaymakam Erkan İsa Erat'a suikast hazırlığı yaptıkları belirlenen  R.O, İ.O. ve M.S.O. gözaltına alındı.
 
Ağrı'da terör örgütü PKK'ya yönelik hava destekli operasyonda 15  mağara imha edildi, mağaralarda 57 tüp ile çok sayıda yaşam malzemesi ele  geçirildi.
 
Ağrı'nın Doğubayazıt ve Patnos ilçelerinde terör örgütü PKK/KCK  operasyonunda gözaltına alınan 18 şüpheliden 5'i tutuklandı. Ağrı, İstanbul ve  Afyonkarahisar'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 9 kişiden  2'si tutuklandı.
 
Ağrı'nın Patnos ilçesinde sosyal medyadan terör örgütü PKK/KCK  propagandası yaptığı ve devlet büyüklerine hakaret ettiği belirlenen O.A.  gözaltına alındı.
 
Tunceli'de 3 terörist etkisiz hale getirildi
 
Tunceli merkezi ile Ovacık ilçesinde düzenlenen operasyonda terör  örgütüne ait biri 750 kilogram olan, patlatılmaya hazır 7 el yapımı patlayıcının  yanı sıra patlayıcı yapımında kullanılan 500 kilogram amonyum nitrat, 125 litre  benzin, 50 litre mazot, 5 piknik tüpü, 7 terörist kıyafeti, 50 kilogram esrar,  bin 400 kilogram un, 750 kilogram patates, 300 kilogram şeker, 100 kilogram  soğan, 150 kilogram bulgur, 100 kilogram tuz ve 180 litre sıvı yağ ele geçirildi.  Patlayıcı düzenekleri ve malzemeler, savcılığın talimatıyla bulunduğu yerde imha  edildi.
 
Tunceli'de terör örgütleri PKK ve TKP/ML-TİKKO'ya yardım ve yataklık  yaptıkları, örgüte eleman kazandırdıkları iddiasıyla 4 şüpheli gözaltına alındı.
 
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde teröristlerin kış üslenmesine yönelik  "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Caner Erden-193 Operasyonu"nda konteynere saklanan  PKK'lılar ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 3 terörist etkisiz hale  getirildi. Ayrıca, operasyon kapsamında tespit edilen sığınakta çok sayıda tıbbi  ve yaşamsal malzeme ele geçirildi.
 
Erzincan'da mağara, sığınak ve barınaklar imha edildi
 
Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında jandarma özel harekat timlerince  terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik 3 bin metre rakımda düzenlenen "Şehit Jandarma  Binbaşı Yılmaz Tankül" adı verilen geniş çaplı operasyonda örgütün mağara,  sığınak ve barınakları imha edildi.
 
Terör örgütlerine yönelik operasyonlarda 2 kişi tutuklandı.
 
Nevruz öncesi korsan gösteri hazırlığındakilere operasyon
 
İstanbul'da terör örgütü PKK adına silahlı ve bombalı eylem ile nevruz  öncesinde korsan gösteri hazırlığında bulunan şahıslara yönelik 15 Şubat'tan bu  yana düzenlenen 17 operasyonda gözaltına alınan 198 kişiden 20'si tutuklandı.
 
Operasyonlar kapsamında bomba yapımında kullanılan 111 kilogram  patlayıcı madde ile ruhsatsız tabanca, fişek, çeşitli örgütsel dokümanlar ve  dijital ürün ele geçirildi.
 
Kırşehir'in Kaman ilçesinde Kandil'den geldiği ve Avrupa ülkelerine  gitmek üzere kentte saklandığı ileri sürülen PKK üyesi M.A. ile onu evinde  sakladığı iddia edilen muhtar A.K. tutuklandı.
 
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde yasa dışı yollardan Yunanistan’ın  Midilli Adası’na geçiş yapmak isteyen terör örgütü PKK üyesi kadın jandarma  ekiplerince yakalandı. Şüpheli, mahkemece tutuklandı.
 
HDP ve DBP'li yöneticilere yönelik operasyon
 
Mardin'in Savur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik soruşturma  kapsamında gözaltına alınan eski DBP'li Savur Belediye Başkanı Mehmet Aydın  Alökmen'in de aralarında olduğu 4 şüpheli tutuklandı.
 
Şırnak'ta terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla  aralarında 8 mahalle muhtarının da bulunduğu 40 şüpheli yakalandı.
 
Bitlis'teki terör operasyonunda HDP Tatvan İlçe Başkanı Mustafa Özcan,  eski İHD Bitlis Şube Başkanı Hasan Ceylan ile İ.C, M.K, T.N, E.Ö, C.T, M.R.A,  K.A, M.T, E.K. ve M.S. gözaltına alındı.
 
HDP Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Eren ve HDP Gaziantep İl Başkanı  Erkan Şahin, terör soruşturması kapsamında tutuklandı.
 
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin DBP'li Belediye Başkanı Nurettin  Ataman ile 2 yakını, terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
 
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik  kent merkezi ve bazı ilçelerde İHA destekli operasyon gerçekleştirdi.
 
Operasyonda aralarında HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra  Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Mezopotamya Yakınlarını Kaybeden  Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin (MEYA-DER) eski il başkanının da  bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı.
 
Muğla'nın Milas ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda HDP  İlçe Başkanı Kamuran Doğan gözaltına alındı, parti binasında yapılan aramada  terör örgütü PKK'ya ait bazı yayınlar ile teröristlerin fotoğrafları ele  geçirildi.
  
Sakarya'da HDP İl Başkanı Mehmet Bayram, "silahlı terör örgütüne üye  olma" suçundan tutuklandı.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından PKK/KCK'ya  yönelik operasyonlarda aralarında HDP il ve ilçe yöneticileri, parti üyeleri,  avukatlar ile Sosyalist Yeniden Kurtuluş Partisi İl Başkanı A.G'nin de bulunduğu  51 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen 31 kişiden 12'si tutuklandı.
 
Vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele  kapsamında güvenlik güçlerince yürütülen çalışmalar, kırsalda ve şehirlerde devam  ediyor.


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Anahtar Kelimeler:
TerörPKK
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349