Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na hodri meydan: Açıklamayan namerttir

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ sanığına İmamoğlu aleyhine konuşması için baskı yapıldığını iddia etti. Kılıçdaroğlu'na yanıt veren Soylu, "FETÖ'den tutuklunun beyanını 'Bakanlar bu adama baskı yaptı' diyerek suyu bulandırmaya çalışıyor. Bunları açıklamayan alçaktır, namerttir" dedi

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na hodri meydan: Açıklamayan namerttir
banner404

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ sanığı Erkan Karaarslan'a baskı yapıldığı iddiaları ilgili sözlerine sert yanıt verdi. Bakan Soylu, "Bir genel başkan, FETÖ'den tutuklunun beyanını 'Bakanlar bu adama baskı yaptı' diye ifade edip suyu bulandırmaya çalışıyor. Bunları açıklamayan alçaktır, namerttir, şerefsizdir" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Gaziosmanpaşa'da katıldığı bir program sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ÖCALAN'IN AVUKATLARIYLA GÖRÜŞMESİNE İZİN VERİLMESİ
Bakan Soylu Abdullah Öcalan'ın görüşme yasağının kaldırılması ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Bakan Soylu, "Türkiye'nin terörle mücadelesi devam etmektedir. Bugün sabah Şırnak'ta 3 terörist etkisiz hale getirildi. Bu konuda kimse bulanık suda balık avlamaya çalışmasın. Öyle bir anlayış söz konusu değildir. Türkiye girdiği bu yoldan dönmez. Sapla saman birbirine karışmasın. Biz ne yaptığımız biliyoruz" ifadelerini kullandı.

AK PARTİ'NİN YSK'YA İTİRAZINDAKİ KİŞİSEL BİLGİLER
AK Parti'nin seçim sonuçlarına itiraz için YSK'ya verdiği bavullar dolu belgede İçişleri Bakanlığı tarafından temin edilen bazı kişisel bilgilerin de olduğu yönündeki iddiaları cevap veren Bakan Soylu, şunları söyledi:

"Kişisel verilerle ilgili eğer bir suç unsuru ortaya konulmuşsa, kimse bilinmedik üzerinden senaryo çizmesin. Özellikle CHP'lilerin bu dönem içerisinde yalan, tezvirat ve dedikodu üzerinden bütün kurumlara yönelik bilerek ve isteyerek saldırıları söz konusu. Bunu şu 1 aylık dönem içerisinde yapılan dedikodular hepimizi üzmektedir. O kadar çok dedikodu üretiyorlar ki işimizin bir bölümü bu dedikoduları yalanlamakla ve doğru bilgiyi vatandaşımızla paylaşmakla geçmektedir. Biz devlet idare ediyoruz. Devletin nasıl idare edildiğini uzun yıllardan beri bu millete göstermeye çalışan bir anlayışın temsilcileriyiz"

KILIÇDAROĞLU'NA YANIT
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve Ekrem İmamoğlu'nun FETÖ sanığı Erkan Karaarslan'a baskı yapıldığı iddiaları ilgili sözlerine de sert bir şekilde yanıt veren Soylu, "Bir genel başkan, bir FETÖ'den tutuklunun beyanını 'Bakanlar bu adama baskı yaptı' diye ifade edip suyu bulandırmaya çalışıyorlar. CHP'nin İstanbul adayı ile ilgili. Bunu açıklamayan alçaktır, namerttir şerefsizdir. Böyle kişiliği kaybolmuş insanların siyaset içerisinde bu tip değerlendirmeler yapmasının zamanının geçtiğini düşünüyorduk. Anlıyoruz ki bu tip insanlar hala revaçta" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479