banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Sosyal medya bu görüntüleri konuşuyor: Ucuza satmamak için çöpe attılar

İstanbul Bayrampaşa'daki halde, kasa kasa domateslerin çöpe atıldığı görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekti. İddiaya göre pazarcılar, istenen fiyata satamadıkları domatesleri çöpe döktü.

GÜNDEM 14.08.2019, 13:18 Melike Temir
Sosyal medya bu görüntüleri konuşuyor: Ucuza satmamak için çöpe attılar
banner404

BAYRAMPAŞA halinde çekilen görüntüler tepki topladı. Sosyal medyada yayılan iddiaya göre pazarcılar, tarladan alınmış nakliyesi ödenmiş ama istenen fiyata satılamayan domatesi çöpe döktü.

"ÜRETİCİYE VE HALKA İHANET EDİYORSUNUZ"

Tayfun Kaya isimli kullanıcının paylaştığı görüntülere sosyal medyadan tepki yağdı. Birçok kullanıcı, fiyatları yükseltmek için domateslerin çöpe atıldığını söyleyerek "Üreticiye ve halka ihanet ediyorsunuz." yorumunda bulundu.

"BUNLAR ÇÜRÜK DOMATESLER, ÜCRETSİZ DAĞITILMAZ"

Öte yandan bir kullanıcı, "Bunlar kalan çürük, ezik çatlak değersiz domatesler... Ne hayır yapmaya gelir ne ücretsiz dağıtmaya. Ne salça yapmaya... Pazara getirilirken kırılmış, çatlamış yumurta gibidirler. Beklersin aksama kadar satılsın diye... Sonra atılır. Her halde, her gün vardır böyle durumlar." şeklinde yorum yaptı.Türkiye'de üretilen 50 milyon ton meyve ve sebzenin yüzde 25-40'ı üretim, dağıtım ve tüketim zincirinde kaybediliyor.

Yorumlar (0)