Son Dakika: Hüseyin Güney'in görevine son verildi

İçişleri Bakanlığı, 30 Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan tüm koordinatörlerin görevine son verdi. Yeni Alanya'ya konuşan Güney "Şu anda Antalya'dayız. Bize de bu dönemin sona erdiği tebliğ edildi" dedi

Son Dakika: Hüseyin Güney'in görevine son verildi
banner404

ANTALYA büyükşehir Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde: 

"6360 Sayılı Büyükşehir Yasasıyla tüm il sınırlarının hizmet alanına dahil edilmesiyle birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçelerde hizmetlerin halka en yakın noktadan sunulması amacıyla teşkilatlanmıştır.

2016 yılında çıkarılan Norm Kadro Yönetmeliği ile ilçelerde ilçe belediyeleriyle eşgüdümün sağlanması için koordinatörlüklerin kurulabileceği düzenlenmiştir. Bu doğrultuda ilçelerde Büyükşehir koordinatörlükler ve şube müdürlükleri şeklinde teşkilatlanmıştır.

Koordinatörler, çalıştıkları süre zarfında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin halka ulaştırılmasında ve halkın taleplerinin Büyükşehir’e iletilmesinde büyük bir gayret ve başarıyla hizmet verdiler.

Ancak İçişleri Bakanlığı tarafından 2 Mart 2018 tarihinde çıkarılan yönetmelikle koordinatörlükler kaldırılmış ve 30 Büyükşehir Belediyesine de İçişleri Bakanlığı tarafından tamim edilerek duyurulmuştur.

Bu tamim doğrultusunda diğer tüm büyükşehir belediyeleri gibi Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından da 9 Mart 2018 tarihinde yapılan tebligatla koordinatörlerin görevi sona ermiştir. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, koordinatörlerle 9 Mart Cuma günü toplantı yaparak hizmet süresince gösterdikleri üstün gayret ve başarılardan dolayı teşekkür etti."

HİZMET BİRİMLERİ AÇIK OLACAK
Öte yandan edinilen bilgilere göre, sadece Büyükşehir Koordinatörlüğü makamlarının kaldırıldığı, ancak aralarında Alanya Hizmet Birimi'nin de bulunduğu pek çok ilçedeki birimlerin görevlerine devam edeceği öğrenildi. Alanya Hizmet Birimi Müdürü İlyas Şirin'in görevinin başında olduğu, bundan sonra direktiflerin koordinatörler yerine direkt Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden alınacağı da gelen haberler arasında. İsminin açıklanmasını istemeyen bir Büyükşehir yetkilisi, "Hizmetlerde hiçbir aksama olmayacak. Birim müdürleri görevlerinin başında. Vatandaşa hizmet noktasında aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edilecektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 01:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472