Son dakika: Alanya Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir oldu

ALESO’nun Alanya Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirdiği olağan genel kurulda esnaf yeniden Nuri Demir'i seçti

Son dakika: Alanya Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir oldu
banner404

- Yasin ARAZ

ALANYA Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın (ALESO) Olağan Genel Kurulu, 13 Ocak Cumartesi günü Alanya Belediye Düğün Salonu’nda yapıldı. Mevcut başkan Nuri Demir’in yanısıra Harun Gökçe, Duran Şimşek ve eski başkan Ahmet Sert’in aday olduğu seçimlerde kıyasıya mücadele yaşandı. 
‘ODA PARASIYLA ÇAY-KAHVE İÇİLMİŞ’ 
Genel kurulda kürsüye gelen ilk isim Ahmet Sert oldu. Mevcut yönetime sert eleştirilerde bulunan Sert “Ben odayı devrettiğimde odamız daha zengindi. Şimdi mali tabloya bakıyorum da odanın parasıyla çay-kahve içilmiş. Bana ve yönetimime eleştiriler geliyordu, bizi o gün eleştiren arkadaşları yine bugün de görmeyi inanın çok isterdim. Ancak ne yazık ki göremiyorum” dedi. 
‘BEN HİZMET ETMEYE TALİP OLDUM’ 
Ahmet Sert’in ardından kürsüye çıkan bir diğer aday Harun Gökçe ise “Ben hiçbir konuşma hazırlamadım. Bugüne kadar yaptığım saha çalışmalarında kendimi yeterince ifade ettiğimi düşünüyorum. Seçim gününe kadar durumu anlattık, yapacaklarımızı anlattık. Bundan sonrası da siz değerli üyelerimizin takdiridir” diye konuştu. 
ŞİMŞEK’TEN TEPKİ 
Daha sonra kürsüye çıkan Duran Şimşek de, kendisi kürsüye çıktığı esnada salonu terk eden diğer aday ve yönetimlerine tepki gösterdi. Şimşek, “Biz herkese saygı gösterdik, oturduk ve konuşmaları dinledik. Gönül isterdi ki herkes aynı saygıyı göstersin. Kendimizi üyeler önünde küçültmenin anlamı yok. Biz göreve geldiğimiz zaman öncelikle esnaflar arasında bir bütünlük sağlayacağız. Ben butikçiyim, kuaförün sorununa hakim değilim, çantacının sorununa hakim değilim. Bu nedenle 6 ayda bir üyelerimle bir araya gelerek sorunlarını dinleyeceğim ve çare arayacağım” dedi. 
‘PARA İÇİN ADAY DEĞİLİM’ 
Son olarak kürsüye çıkan Nuri Demir, “Ben esnafım için gecemi gündüzüme kattım, durmadan çalıştım. Odanın maliyet hesabını yapanlar zannediyorum odadan bihaber yaşayanlar. Şimdi bu arkadaşlar aday olmuşlar. Benim paraya ihtiyacım yok, ben para için başkanlığa aday değilim, esnafım için adayım. Allah’a şükür çocuklarımı okuttum, torunlarımı da okutacak param var. Ben burada para için durmuyorum" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından ise oy kullanma işlemlerine geçildi. Saat 17.00'ye kadar devam eden oy kullanma işlemlerinin ardından Demir ikinci kez oda başkanı oldu. 4 bin 30 üyesi bulunan ALESO'da üyelerin 2958'i oy kullandı. Sandıklardan çıkan 16 oy geçersiz sayılırken, Nuri Demir bin 420 oy alarak ikinci kez oda başkanı oldu. Diğer adaylardan Duran Şimşek 719, Harun Gökçe 549, Ahmet Sert ise 275 oy aldı. 
İŞTE DEMİR'İN LİSTESİ
Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Ahmet Yanar, Aziz Çoban, Hıdır Sönmez, Hasan Serdengeçti, Ali İhsan Özdemir, Ali Mecek, Osman Aksoy, Bayram Arslan, Nevzat Akışoğlu, Yunus Önal. Nuri Demir'in Denetim Kurulu Asil Üyeleri: Selman Arıkan, Muhittin Düşünce, Ahmet Hacıkadiroğlu.
NURİ DEMİR KİMDİR? 
Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, 1950 yılında Alanya’nın Şekerhane Mahallesi'nde doğdu. İlkokulu Barbaros İlkokulu'nda okudu. Orta öğretimini Alanya Lisesi'nde tamamladı. Evli ve 3 çocuk babası olan Demir, meslek hayatına 1965 yılında İstanbul'da yorgancılık mesleği ile başladı. 1968 yılında ilk işyerini Alanya’da açtı. Yorgancılığa 1989 yılına kadar devam eden Demir, 1989 yılından itibaren hırdavat işleri ile meşgul oldu. 2008 yılından itibaren de dondurmacılık yapmaya başlayan Demir, dondurma imalat ve satışını hala sürdürüyor. 1999-2006 yılları arasında ALESO’da Başkan Vekilliği yapan Demir, ilk olarak 9 Mart 2014'te ALESO başkanlığına seçildi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2018, 20:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472