banner468

Özgenç içini döktü

Kanal A Televizyonu’na konuk olan Gazipaşa Belediye Başkanı Özgenç, “Corendon 4 ülkeye uçuş planladı, Gazipaşa’yı üs yapmaya hazırlanıyor” dedi

Özgenç içini döktü

Kanal A Televizyonu’na konuk olan Gazipaşa Belediye Başkanı Özgenç, “Corendon 4 ülkeye uçuş planladı, Gazipaşa’yı üs yapmaya hazırlanıyor” dedi

15 Ocak 2013 Salı 00:39
Özgenç içini döktü
banner404
GAZİPAŞA Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, Kanal Alanya Televizyonu’nda katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu. “Haberin Manşeti” adlı programda Gaye Coşkun’un sorularını yanıtlayan Özgenç, sözlerine 2012 yılını değerlendirerek başladı. 2012 yılının kendileri için çok önemli bir yıl olduğunu belirten Özgenç, “Çok iyi değil ama umut dolu bir yıl oldu” diye konuştu.
‘DOĞRUYU SADECE BEN SÖYLERİM’
Programda üzerinde en çok durulan konu her zamanki gibi Gazipaşa Havalimanı oldu. Havalimanının şu anki durumu sorulan Başkan Özgenç, anlamadığı bir gücün havalimanının gelişmesini engellediğini söyledi. Gelinen noktada Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a teşekkür eden ancak yapılanların yetersiz olduğunu düşünen Özgenç, “Ben göreve geldiğimde havalimanının bin 200 metre pisti vardı. Tek katlı portatif bir terminal binası ve bir trafo vardı. Böyle bir durumda 10 yıldır AK Parti iktidarda. Havalimanı 2007 yılında ihaleye çıkarıldı. TAV şirketi 600 metre daha beton döktü. Pist uzunluğu 2 bin metreye çıktı. Biraz da apron büyüdü. 5 yılda gelinen nokta bu olmamalıydı. TAV, özel bir şirket. Türkiye’de örneği olmayan bir sözleşme yapıldı. Havalimanından elde edilecek karın yüzde 65’i Türkiye Cumhuriyeti devletine ait. O zaman devlet bu havalimanına yüklenmesi gerekir. Beni hiç kimse ilgilendirmez. Ben kendi ilçeme bakarım. Bölgemin gelişmesine bakarım. Pegasus’un gelmesi çok güzel. Corendon 4 ülkeye uçuş planlamış, Gazipaşa’yı üs yapmaya hazırlanıyor. Ama bakıyorsun, Pegasus, havalimanında elemanlarını koyacak yer bulamadı. İlçe merkezinden dükkan kiraladılar. Yanlış anlamayın, bu konuda doğruyu söyleyen tek kişi benim. ‘Buraya uçak inemez’ diyenler şimdi farklı şeyler söylüyor. Biz o zamanlar havalimanına uçak inebileceğini kanıtladık. Haklı olmaktan mutlu değilim. Sadece keyif yaşıyorum. İstanbul’a bir saat, Hollanda’ya 4 saat uzaklıkta olmak başka bir şey. Bu yaz 5 uçak aynı anda gelmek istese gelemez. Apron 2,5 uçaklık. Farklı bir güç var burada. Fantastik bir durum var burada. Sanırım bazı dengeler var. Belli paylaşımlar var. Bunu da anlamıyor değiliz yani. Bölge insanına yazık” dedi. 
ASFALTSIZ YOL KALMAYACAK
Kanal A ekibinin Gazipaşa’da yaptığı sokak röportajlarını izleyen Başkan Özgenç, en çok şikayet edilen konunun yol sorunu olduğunu söyleyen ve bunun nedenini soran program sunucusuna, “2004’te göreve geldiğimde herkesin sıkıntısı yol sıkıntısıydı. Bu konuyu konuşurken devraldığımız belediyenin ne olduğunu iyi bilmek lazım. Halkımızın eleştirilerini haklı buluyorum. İlçemizde Cumhuriyet tarihi boyunca 45 bin metrekare parke döşenmiş. Biz göreve geldiğimiz günden buyana 600 bin metrekare parke döşemişiz. Bu korkunç bir rakam. Bahsettiğimiz çalışmayı yaptığımız yollarda yağmur suyu şebekesi, elektrik hatları yer altına alınmış, kanalizasyon şebekesi yapılmış. 2004’ten buyana inanılmaz bir mesafe aldık. Asfaltlamalarla desteklemeler de yapıyoruz belli bölgelerde” şeklinde konuştu.
KARAYOLLARI HALLAÇ PAMUĞUNA ÇEVİRDİ
İlçedeki yol sorunun büyük kısmının, karayollarının ilçede 2 yıldır yaptığı çalışmalardan kaynaklandığını da belirten Özgenç, şunları söyledi: “Bu yollarla ilgili en büyük sıkıntı karayollarının 2 yıldır yaptığı çalışmalardır. Bütün kavşaklar allak bullak. Karayolları ilçedeki yolları 75 santimetre üzerinde yükseltti. Karayolları inanılmaz bir çalışma yaptı. Başbakanlığın genelgelerini dikkate almadı. Dava açtık, birçok kavşak kapatıldı. Kimse kusura bakmasın bunun sorumlusu Özgenç değil. İnanmayacaksınız karayolları bir caddeyi kapattı, 65 gün esnaf dükkanına gidemedi. Bütün ağaçlar söküldü. Sulama hatları kaldırıldı. Bekliyoruz. Engelli geçişlerini kaldırdılar. İlçede şuan engelli geçişi yok. Engellilere belediyeye gelip hüngür hüngür ağlıyorlar. Mahallelere gelince. Burada sorumluluk bana aittir. Rasih Kaplan Caddesi, Canavarcık Mezarlığı’na kadar yolları pırıl pırıl yaptık. Biz profesyonelce iş yapıyoruz. Pırıl pırıldır ilçemiz. Öğretmenevi önündeki caddeye gidip baksınlar. Temizlik konusundaki hiçbir eleştiriye katılmam. Hukuksuz, imar planı olmayan, bir şirket yüzünden bir yıldır kıpırdayamıyoruz. Ben göreve geldiğimde belediyede beyaz, Şahin marka bir otomobil vardı sadece. İşçi 12 ay maaş alamamıştı. Belediye böyle bir belediyeyiydi. Makam arabası, kepçeler, her birimde ayrı araçlar, motosikletler aldık. Her birini kendi öz kaynaklarımızla alıyoruz. Bu yolların bozuk olması son derece normal. 38 kilometre kanalizasyon şebekesi yapılmıştı biz göreve geldiğimizde. Sadece bizim dönemimizde 100 kilometre kanalizasyon şebekesi yaptık. Ben göreve geldiğimde insanlar balkon kavramını bilmezdi. Sinekten kimse kafasını dışarı çıkaramazdı. Şuan sinek yok Gazipaşa’da. İnsanlar kapılarını açamazlardı. 200 bin lira sinekle mücadeleye para harcadık. Tüm bunları kısıtlı imkanlarla yapıyoruz. Çıkan Hallerin Birleştirilmesi Yasası nedeniyle 1 trilyon lira paramız şuan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bekliyor. Biz çok zengin belediyeyiz ya. Zor durumdaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devrettik. Bir tek otel yok Gazipaşa’da. Otel için yer sattık şimdi 6 trilyon. Şimdi yine satacağım gerekirse. Ciddi bir borç ödemesi yaptık, belediyeye nefes aldırdık. Mahalle toplantılarına da başlayacağız. Bunları anlatacağız. Yeni mahalleye parke çalışması yapacağız şimdi. Mayıs, Haziran, Temmuz aylarında vatandaşların bahsettiği hiçbir eksik kalmayacak. Süreci başlattık. İhaleye çıkıyoruz. 600-700 milyarlık asfalt çalışması yapacağız. İlçede çocuk parkı diye bir şey yoktu. Böyle bir kavram yoktu. Her mahalleye küçük park ve basket sahası yapmak istiyoruz.
‘MAVİ BAYRAĞI SAÇMA BULUYORUM’
“İlçenizde kaç tane Mavi Bayraklı plaj var” sorusuna da yanıt veren Özgenç, ilginç bir açıklamada bulundu. Mavi Bayrak konusunu saçma bulduğunu söyleyen Özgenç, “İlçemizde bir tane Mavi Bayraklı plaj var. Onu da ben talep etmedim, Kaymakamlık etti. Mavi Bayrağı çok saçma buluyorum. Mavi Bayrağa ihtiyacı olanlar alsın. Denizlerimizin temiz olduğunun göstergesi Caretta Caretta’lar, göstergesi benim. Ben arıtmanın döküldüğü yerde zıpkınla balık avlıyorum. O kadar temiz ki suyumuz. Gelsinler baksınlar. Onlar temiz denizi gelip bulsunlar. Ödüllendirsinler. Ben zaten denizimden eminim. Gerçi aklıma iyi soktunuz. Bizim Gazipaşa Belediyespor’un renkleri mavi beyaz. Bu sezon tüm sahilimize bu bayrakları dikeyim” dedi.
ADAY OLURSAM KAZANIRIM
Belediye Başkanlığının çok zor bir iş olduğunu dile getiren Başkan Özgenç, yeniden aday olup olmama konusunda kapıyı açık tutarken, “Yeniden aday olursanız seçimi alır mısınız” diye sorarsanız seçimi çok rahat bir şekilde alırım. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Ama aday olma konusunu değerlendireceğim. Çok haksız eleştirilere maruz kaldık. Annem bu dönemde rahatsızlandı. Biliyorsunuz şuan, süren bir davamız var. Bize büyük bir itibarsızlık vermeye çalışıldı. Başta ailem ve arkadaşlarım çok büyük acı çekti. Bu yapılanları affetmem mümkün değil. Kin beslemezdim ama içimdeki nefreti anlatamam. Bu ülke bunun acısını çıkartır, bunu net söylüyorum. Hayata bakışımızı, yaşayışımızı sorguluyoruz. İnsanlara bakışımızı sorguluyoruz. Her şey anlamsız geliyor insana. Sen bunları yaşıyorsun, birisi de gelip bambaşka bir şey düşünüyor senin hakkında. “Bu kültür merkezinin işini neden uzatıyorsunuz, rezil oldum insanlara” diye talimat veriyorsun. Örgüt lideri olarak yargılanıyorsun. Partim derse “Daha iyi birini bulduk” inanın ona destek veririm. Üniversitede 4 yıl dans ettim. Benim en mutlu olduğum zamanlardı o zamanlar. Hayatta her şey başkanlık demek değil” diye konuştu.
ESKİ YÖNETİME VERYANSIN ETTİ
Kendisine çalışmalarından dolayı 10 üzerinden 5-6 veren Özgenç, “Partinizle aranız nasıl” şeklindeki soruya yine ilginç bir şekilde cevap verdi. “Partimle sorunum yok” diyen Özgenç, “Ancak 2009 yılında bir sorun oldu yönetimle. Onlar CHP’li değillerdi. 1906 yılında Atatürk’ün Suriye’de Vatan ve Hürriyet Cemiyetini kurmasını anlamayan, hiç kitap okumayan, okuduğunu paylaşamayan kişilerdi. Bunlar CHP’li değildi. Parti içinde CHP’li olmayan kişilerle anlaşamam ama CHP’li olduğunu hissedersem karşımda olduğunu bilsem de tartışırım. Şimdiki yönetimle iyi anlaşıyoruz” diye cevap verdi.
DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 14.01.2013 23:42
Anahtar Kelimeler:
özgenç içini döktü
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349