ÖSO güçleri, Maranez köyüne operasyon başlattı

Zeytin Dalı Harekatı'nı sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte hareket eden Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, terör örgütü PYD/PKK denetimindeki Maranez köyüne yönelik operasyon başlattı. Operasyon kapsamında terörist hedefler sınırda konuşlu birlikler tarafından Fırtına obüsleri ve ÖSO güçleri tarafından ağır silahlarla ateş altına alındı. Bu arada Azez'in Afrin ile Halep'e ulaşımını sağlayan ve 4 yıldır terör örgütü denetimindeki batı kavşağı da ÖSO kontrolüne girdi

ÖSO güçleri, Maranez köyüne operasyon başlattı
banner404

TÜRK Silahlı Kuvvetleri, geçen Ocak günü Fırat Kalkanı Harekatında şehit verilen 72 asker anarak 72 savaş uçağı ile Afrin kırsalında tespit edilen hedeflere hava bombardımanı düzenleyerek Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattı. Harekat kapsamında havadan jetlerin karadan da ateş destek vasıtalarının desteğini alan TSK güçleri Özgür Suriye Ordusu güçleri ile beraber yönelik düzenlediği operasyonlarda 5i belde merkezi olmak üzere 150nin üzerinde köy ve stratejik noktayı teröristlerden temizledi. Batı, doğu ve kuzey cephelerinde ilerleyen TSK ve ÖSO birlikleri, Afrin kent merkezine kimi bölgelerde birkaç kilometre mesafeye ulaştı.
MARANEZ KÖYÜNE OPERASYON BAŞLADI 
TSKnın desteklediği Özgür Suriye Ordusu güçleri, Afrin kuzeyindeki Maranez Köyüne dün akşam saatlerinde operasyon başlattı. TSKnın sınırda konuşlu birliklerinin Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatarlar ile vurduğu Maranez Köyündeki teröristlere ait hedefler ÖSO birlikleri tarafından doçka ve ağır makineli silahlarla baskı ateşi altına alındı. PYD/PKKlı teröristlerin de karşılık vermesiyle çıkan çatışmada ÖSO güçleri, Maranezdeki hedefleri uzun süre ateş altına aldı.
 
BATI KAVŞAĞI TERÖRİSTLERDEN ALINDI 
Öte yandan Azezin Afrin ve Halep ile ulaşımını sağlayan ve 4 yılı aşkın süredir terör örgütü PYD/PKK denetiminde olan Batı Kavşağı da çatışmaların ardından ÖSO kontrolüne girdi. Çatışmaların ardından akşam saatlerinde kavşakta kontrolün sağlanmasıyla çok sayıda ÖSO mensubu, yıllardır geçiş yapamadıkları bölgeye giderek sevinç gösterisi yaptı. Türkiye lehine sloganlar atan ve ay yıldızlı bayrağı dalgalandıran ÖSO üyeleri, en kısa zamanda Afrini de özgürleştireceklerini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472