Minikler masallarıyla yarıştı

Bahçeşehir Koleji'nin ilköğretim okulları arasında düzenlediği masal yarışmasına 14 okul katıldı

Minikler masallarıyla yarıştı
banner404
BAHÇEŞEHİR Koleji tarafından düzenlenen masal yarışması okullar tarafından oldukça ilgi gördü. 14 okulun katıldığı yarışma, Türk Milli Eğitimi’nin genel amaçları doğrultusunda gerçekleştirildi. Yarışma, 2, 3 ve 4. sınıflar arasında masala olan ilgiyi arttırmak, öğrencilerin Türk dil seviyesini görmesini sağlamak, güven duygusunu geliştirmek, ana dilini doğru kullanılmasını sağlamak ve okulunu temsil etme sorumluluğunu geliştirmek amacıyla yapıldı. En iyi masalları seçebilmek için bir takım kriterlerin belirlendiği masal yarışmasında, öğrencilerin eserlerinde şunlara dikkat edildi: Masalı anlatabilme ve Türkçe’yi doğru kullanabilme. Akıcılık, vurgu ve tonlama, masal duygusunu hissetme ve hissettirme, beden dilini etkili kullanabilme, kendine güven, süreyi doğru kullanma ve aksesuar kullanımı.
28 öğrenci masallarını jüri önüne tek tek çıkarak anlattı. Yarışmada Bahçeşehir İlköğretim Okulu'ndan Mete Akış, 'Karlar Kraliçesi' isimli masalıyla birinci oldu. Yarışmanın ikincisi 'Simbat' isimli masalıyla Kemal Şuberi İlköğretim Okulu'ndan Almina Çelik olurken, Jülide Akça İlköğretim Okulu’ndan Begüm Atik, 'Ağustos Böceği ve Karınca' isimli masalıyla üçüncü oldu.
Jüri üyeleri; Kız Meslek Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ayşe Erdem, Alanya Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden Yasin Kınay ve Yeni Alanya Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tolga Şilil gibi isimlerden oluştu.


Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2013, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479