banner468

Koalisyona kapı açtı

MHP Lideri Bahçeli, partisinin seçim beyannamesini açıkladığı toplantıda, “1 Kasım seçimlerinde de 7 Haziran benzeri bir sonuç çıkması halinde, HDP dışında, tüm partilerle koalisyona hazırız” dedi

Koalisyona kapı açtı

MHP Lideri Bahçeli, partisinin seçim beyannamesini açıkladığı toplantıda, “1 Kasım seçimlerinde de 7 Haziran benzeri bir sonuç çıkması halinde, HDP dışında, tüm partilerle koalisyona hazırız” dedi

04 Ekim 2015 Pazar 09:05
Koalisyona kapı açtı
banner404
MHP’nin seçim bildirgesi, Ankara Arena Spor Salonu’nda Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin de katıldığı programla dün kamuoyuna açıklandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, toplantıda çarpıcı açıklamalar yaptı. 7 Haziran seçimleri sonrasında MHP’nin koalisyon ihtimallerine kapılarını kapatmasının eleştirildiğini hatırlatan, “Bizim her şeye hayır dediğimizi söylediler, uzlaşmaz olduğumuzu, intihar ettiğimizi, istikrarsızlığa kanat gerdiğimizi söylediler. İktidardan korktuğumuz, hazırlıksız olduğumuzu,reddiyeci tavır takındığımızı iddia ettiler” diyen Bahçeli, “Biz iktidardan kaçmadık, kaçmayız” diye konuştu. 
‘Geçerken uğradılar’ 
Davutoğlu’nun 7 Haziran seçimlerinin ardından ne CHP, ne de MHP ile koalisyon kurma niyetinde olmadığını söyleyen Bahçeli, “Davutoğlu, CHP’ye koalisyon teklifinde bulundu mu? Bu sorunun cevabı kuşkusuz hayırdır. 32 gün görüşüp, sonra bizden koalisyon kurulmasını beklemek saflık değilse, zeka yoksunluğudur. Davutoğlu’nun hükümet kurma gibi bir görevi asla yoktu. Önceden verilmiş bir kararın ilanı için 45 günlük sürenini dolmasını beklerken, bize de uğradılar” dedi. 
‘Tek başına iktidar’ 
Bahçeli, 1 Kasım seçimlerinde aynı tablonun çıkması olasılığı üzerine de şunları söyledi: “MHP’nin amacı tek başına iktidardır. Eğer algı operasyonları, anket oyunları, ahlaki olmayan yöntemlerle 1 Kasım seçimlerinin üzerine ambargo koymaya çabalayanların arzuladıkları gibi bir sonuç alınırsa; yani genel olarak medyada servis edildiği üzere, 1 Kasım’ın aşağı yukarı 7 Haziran’ın tekrarı olması halinde, hiç kimse kaygılanmasın. Böyle bir durum karşısında MHP, PKK uzantısı HDP dışındaki her partiyle, 4 ilkesi saklı kalmak kaydıyla, iktidar kurmaya ve iktidar olmaya vardır Bunu da şimdiden ilan etmektedir. Türkiye’nin üst üste 1 Kasım’lar yaşamaması için biz sorumluluğa varız. 1 Kasım seçim neticesinin kriz ve kaosa davetiye çıkarmaması için, 4 ilkemizi kabul eden HDP dışındaki her partiyle, diğer bir seçenek olarak, seçim beyannamelerimizi bir hükümet protokolü haline dönüştürmeye peşinen hazırız, bunu da muhataplarımıza bildiriyoruz.” 
Süleyman Şah türbesini eski yerine taşıyacağız 
Bahçeli’nin beyanname konuşmasında öne çıkan bir diğer unsur ise, Süleyman Şah türbesi konusunda oldu. Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle, yeri değiştirilen türbenin, “eski yerine taşınacağını” söyleyen Bahçeli, “MHP, Suriye’nin demokratikleşme ve kalkınma süreçlerine katkı verecektir” dedi. 
‘Sen bilirsin Türkiye’ 
Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılan Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı’nda, ’Sen Bilirsin Türkiye’, ‘Bizimle yürü Türkiye’, ‘Milliyetçi Hareket Partisi, ülkenin geleceği. Ülkenin Geleceğine oy ver’ sloganları yer aldı.  
İŞTE MHP’NİN SEÇİM VAATLERİ 
Her aileye bir avukat teröre ‘kent timleri’ 
Bildirge, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin de katıldığı programla kamuoyuna açıklandı. MHP’nin 7 Haziran seçimlerinde “Bizimle Yürü Türkiye” olarak belirlenen sloganı ise “Ülkenin Geleceğine Oy Ver” oldu. Açıklanan bildirgede, parlamenter sistemin sürdürüleceği vurgusu yapılırken, anayasanın ilk dört maddesinin ise ilelebet korunacağı ifade edildi. İşte MHP’nin bildirgesinden seçim vaatleri: 
AİLE AVUKATLIĞI: Yargı sisteminin hızlı işleyen ve adil bir yapıya kavuşturulacağı vurgulanan bildirgede, tüm vatandaşları kapsayan “aile avukatlığı” sisteminin hayata geçirileceği açıklandı.  
ÇÖZÜM REZALETİNE SON: Toplumsal huzur ve güvenin tesis edileceği, önleyici kolluk hizmetine de ağırlık verileceği belirtilen bildirgede, güvenlik ve istihbarat zaafının giderileceği duyuruldu. Asayişin sağlanması amacıyla “kent timleri” oluşturulacağı, terörle mücadele için ekonomik ve sosyal projelerin de destekleneceği kaydedilen bildirgede, “Çözüm Süreci rezaleti tamamen bitirilecektir” ifadesine yer verildi.  
POLİSE ZAM: Güvenlik çalışanlarına yönelik vaatlerin de yer aldığı bildirgede, polislerin ek göstergesinin 3 bin 600 liraya yükseltileceği, emniyet çalışanlarının özlük haklarının da iyileştirileceği açıklandı.  
YOLSUZLUKLA MÜCADELE: Bildirgenin “yolsuzlukla mücadele” başlığında ise tüm yolsuzluklarının üzerine gidileceği ve hesabının sorulacağı vurgulanırken, yolsuzluklardan elde edilen servete ise zaman aşımı gözetilmeksizin el konulacağı kaydedildi. 
NİTELİKLİ ENDÜSTRİ: Bildirgenin, “Sanayi, Ticaret ve Turizm” başlığında ise nitelikli yeni endüstri bölgeleri kurulacağı, belli malların teşviki için Merkez Bankası tarafından “reeskont kredisi” verileceği duyuruldu.  
ESNAFA PRİM AVANTAJI: Yeni işyeri açan esnafa 5 yıl vergi ve prim avantajı sağlanacağını duyuran MHP, AVM yasasının ise esnafın haklarını koruyacak şekilde yeniden düzenleneceğini açıkladı.  
MAZOT 1.75 TL: MHP’nin 7 Haziran seçimleri öncesi çiftçi için açıkladığı mazotun litre fiyatı ise bu bildirgede de değişmedi. Mazotun litre fiyatı 1 lira 75 kuruş olarak açıklanırken, gübre, tohum, ilaç ve yem üzerindeki vergilerin ise kaldırılacağı bildirildi.  
TARIM KENTLER: MHP, buğday, mısır, pamuk, soya, ay çiçeği, çeltik, fındık, incir, üzüm, kayısı, zeytin, yer fıstığı ve enerji bitkileri için fiyat garantisi verileceğini duyurarak, tarım-sanayi entegrasyonunun sağlandığı kırsal cazibe birimleri olan “Tarım Kentleri” kurulacağını açıkladı.  
ASGARİ ÜCRET 1.400 LİRA: MHP, önceki seçim bildirgesinde olduğu gibi bunda da asgari ücreti net 1.400 lira olarak belirledi. Asgari ücretten vergi alınmayacağı, ücretlilerin asgari ücret tutarında gelirlerinin ise vergi dışı bırakılacağı bildirildi. 
700 TL AİLE DESTEĞİ: Yıllık ortalama 700 bin kişiye iş imkanı sağlamayı vadeden MHP, her ailenin bir ferdine iş imkanı sağlanacağını, iş sağlanıncaya kadar da 700 lira aile desteği verileceğini duyurdu. 
ÇEYİZ VE ÖĞRENİM KREDİSİ: Askerliğini yapan gençlere, iş kurabilmeleri amacıyla yarısı hibe olmak üzere 50 bin liraya kadar girişimcilik kredisi verileceğini belirten MHP, işsiz gençlerin ailelerinin ise sağlık sigortasından yararlandırılacağını bildirdi. Her öğrenciye öğrenim süresince 10 bin liraya kadar yükseköğrenim kuponu verileceği, askerlik süresinin ise prim ödemeksizin emeklilik hizmetine sayılacağı da açıklandı. MHP, evlenecek gençlere 10 bin lira tutarında da faizsiz kredi sağlanacağını belirtti. 
EMEKLİYE YILDA İKİ İKRAMİYE: Emeklilere yılda iki kez olmak üzere bin 400 lira “Emekli Destek Ödeneği” vadeden MHP, bunlardan ilkinin mart ayında, ikincisinin ise eylül ayında verileceğini duyurdu. Emeklilerin banka promosyonu almalarının sağlanacağı belirtilen bildirgede, emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetinin de giderileceği kaydedildi. 
HİLALKART’A DEVAM: MHP bildirgesinde, muhtaç durumdaki ailelere, temel ihtiyaçlarını karşılamaları için “Hilalkart” verileceği, asker ailelerine yapılan ödemenin ise aylık 500 liraya çıkarılacağı belirtildi. 
KİRA YARDIMI: Evi olmayan ailelere aylık 250 lira kira yardımı getirileceğini açıklayan MHP, aylık 200 kilovat saatin altında elektrik tüketen ailelere ise yüzde 75 indirim yapılacağını duyurdu. MHP ayrıca elektrik abonelerinden kayıp-kaçak ve sayaç okuma bedelinin de alınmayacağını bildirdi. 
ZORUNLU EĞİTİM 13 YIL: Okul öncesi eğitimin 4-5 yaş grubundaki nüfus için tedricen zorunlu hale getirileceği ve zorunlu eğitim süresinin 13 yıla çıkarılacağı da bildirgede yer aldı. 
ÜNİVERSİTE SINAVI KALAKACAK: Atama bekleyen öğretmelerin tamamının kademeli olarak atanacağını duyuran MHP, öğretmenlerin ek göstergesinin de polislerde olduğu gibi 3 bin 600 liraya çıkarılacağını açıkladı. MHP, üniversiteye giriş sınavının da kaldırılacağını vaat etti. 
KEMOTERAPİ MERKEZLERİ: Sağlık çalışanlarına yıpranma payı verileceğini duyuran MHP, sağlık hizmetinden alınan katılım payının kalkacağını, hastanelerin ise tam gün, tam kapasite çalışacağını kaydetti. Büyük bölgesel kan merkezleri kurma sözü veren MHP, ayrıca her il ve büyük ilçede kemoterapi ve diyaliz merkezi kurulacağını duyurdu. 

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 04.10.2015 08:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349