banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Kızılay görevlisi Gazze’de yaralandı

Gazze’de görev yaparken rahatsızlanan Türk Kızılayı personeli Serhat Şaylan, Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi

GÜNDEM 30.07.2014, 09:50
Kızılay görevlisi Gazze’de yaralandı
banner404
GAZZE’de görev yaparken rahatsızlanıp, tedavi edilmek üzere Kudüs’e götürülen Türk Kızılayı görevlisi Serhat Şaylan, AFAD ve Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği operasyonla Ankara’ya getirildi. Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla Esenboğa Havalimanı’na getirilen Şaylan, havaalanında bekletilen ambulansla tedavi edilmek üzere Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.
Şaylan’ın sağlık durumu ile ilgili bilgi veren, ambulans uçağın doktoru Mehmet Gök, “Sağlık Bakanlığı ve Kızılay’ın organizasyonuyla, hasta transferini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Hastamızın çok ciddi bir akciğer enfeksiyonu ve beraberinde akut böbrek yetmezliği bulunmaktadır. Yaklaşık 1 hafta hastanede tedavi görmüş. Genel durumu şuan için stabil. Fakat ileri teknik tedavi gerektiren bir rahatsızlığı mevcut. Operasyon, bizim açımızdan oldukça iyi organize edildi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur” ifadelerini kullandı.
Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek ise, “Arkadaşımız, Türk Kızılayı’nın 2009’dan beri açık olan Gazze Delegasyonunda görev yapıyordu. İsrail’in saldırılarına müteakip bölgeyi terk eden arkadaşlarımız, Kudüs’te beklemedeyken bu şekilde bir enfeksiyon kaptı. Ciddi derecede ateşli bir hastalık geçirdiği tanısıyla büyük bir hastane olan Hadassah Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Yaklaşık 1 haftadır orada yatıyordu. AFAD’ın koordinasyonu ve Sağlık Bakanlığı’nın girişimleriyle hastamızı oradan aldık ve sağ sağlim bir şekilde buraya getirdik. Şuandan itibaren hastamız Türk doktorlarına emanet” diye konuştu.
(İHA)
Yorumlar (0)