Kılıçdaroğlu saldırısı sonrası tepki çeken sözlerine açıklık getirdi!

Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırı sonrasında, "Değerli arkadaşlarım, şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz. Tepkinizi gösterdiniz" diyerek tepki çeken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, o sözlerine açıklama getirdi. Akar, "Olaydan haberim yoktu." dedi

Kılıçdaroğlu saldırısı sonrası tepki çeken sözlerine açıklık getirdi!
banner404

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı esnasında polis megafonuyla, saldırganlara hitap etmiş ve "Değerli arkadaşlarım, şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz, tepkinizi gösterdiniz. Şimdi sükunetle Yener'in evine gidiyoruz annesine, babasına taziyelerimizi bildirmek üzere. Burayı boşaltıyoruz." demişti. Bakan Akar tartışılan o sözlere açıklık getirdi.
"OLAYDAN HABERİM YOKTU"
Meclis'te gazetecilere konuşan Akar, "Mesaj dediğim vatandaşın 'terörü bitirin' sözüne yanıttı. Konuşma sırasında olaydan haberim yoktu. Amaç Kılıçdaroğlu'nun güvenliğini sağlamaktı. Niyetimizi sorgulamak en hafifi tabiriyle ahlaki bir sorun." dedi. Sözlerine devam eden Akar, ''Oradaki amacımız Sayın Kılıçdaroğlu'nun uzunca bir süredir kaldığı evden bir an önce, sağ salim ayrılmasını sağlamak, halkı dağıtmaktı. Bizim şiddeti tasvip etmemiz, şiddeti hoş görmemiz asla söz konusu değil. Ne amacımız olabilir? Yani biz Sayın Kılıçdaroğlu'na vurulmasını tasvip mi ediyoruz? Bunu mesaj mı kabul ediyoruz, böyle bir şey olabilir mi? 'Mesaj, tepki' dediğim şey insanların söylediği, 'şehitlerimizin kanı yerde kalmasın, terörü bitirin' ve benzer terör aleyhindeki ifadelerdir." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479