Kılıçdaroğlu'na hakaret eden sanık: Ahirette cezamı almak isterim

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na geçen yıl şehit cenazesine katılmasının ardından sosyal medyada hakaret eden sanığa hapis cezası verildi. Sanık savunmasında "Ahirette cezamı almak isterim. Burada ceza almak istemiyorum." dedi

Kılıçdaroğlu'na hakaret eden sanık: Ahirette cezamı almak isterim
banner404

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na geçen yıl Eskişehir'de şehit cenazesine katılmasının ardından sosyal medyada hakaret eden sanık Bahtiyar A. 1 yıl 3 ay hapisle cezalandırıldı. Bahtiyar A. pişman olduğunu belirterek "Ahirette cezamı almak isterim. Burada ceza almak istemiyorum." dedi.
Eskişehir 7. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında, tutuksuz sanık Bahtiyar A. (60) ile taraf avukatları hazır bulundu.
"AKILLI TELEFONLAR YÜZÜNDEN OLDU"
Savunmasında, pişman olduğunu belirten sanık Bahtiyar A, "Akıllı telefonlar yüzünden oldu. Ben aslında öyle demek istemedim. 'Bunları def etmek lazım' yazacaktım, klavye 'linç etmek' diye çevirmiş. Klavye hatası. Ahirette cezamı almak isterim. Burada ceza almak istemiyorum. Adliyeye düştüğüm için çok üzgünüm. Zaten bu olay sonrası sosyal medya hesabımı kapattım." dedi.
"İKİ KELİME ARASINDA ANLAM BİRLİĞİ YOK"
CHP Genel Merkezi ve Eskişehir İl Başkanlığı adına davaya müdahil olan Avukat Kemal Sayılır ise sanığın cezalandırılmasını talep etti. Akılı klavyelerin, eş anlamlı kelimeleri tamamlamadığını savunan Sayılır, "Hepimiz bu tip telefonlar kullanıyoruz. Kaldı ki 'linç etmek' kelimesiyle 'def etmek' kelimesi arasında anlam birliği yoktur." ifadelerini kullandı.
1 YIL 3 AY HAPİS CEZASI
Sanığı "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek ve aşağılamak" suçundan 1 yıl 3 ay hapse mahkum eden hakim, bu kararı 9 bin lira adli para cezasına çevirdi.
NE OLMUŞTU?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçen yıl Ekim ayında Batman'da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Neşet Gök'ün, Eskişehir'de yapılan cenaze törenine katılmıştı. Tören sonrası Bahtiyar A. hem kendisine ait sosyal medya hesabından hem de bir yerel gazetenin internet sitesinde konuyla ilgili yaptığı haberin yorum bölümüne hakaret içerikli ifadeler yazmıştı. Gözaltına alınan sanık, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472