Kılıçdaroğlu Muharrem İnce’yi suçladı!

9. seçim yenilgisini alan Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP’de sular ısınıyor. İstifa etmeyeceğini açıklayan Kılıçdaroğlu CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi “başarısız” ilan etti. Kendisi dışındaki herkesi başarısız ilan eden Kılıçdaroğlu’na parti içindeki tepki giderek büyürken Muharrem İnce’nin nasıl bir adım atacağı merakla bekleniyor.

Kılıçdaroğlu Muharrem İnce’yi suçladı!
banner404

 Genel Başkanı Kemal  parti genel merkezinde açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu CHP'lilerden gelen istifa açıklamalarına da cevap verdi. Kılıçdaroğlu partisinin yaşadığı hezimetten 'yi sorumlu tuttu. 9 dir kaybeden Kılıçdaroğlu, "Bireysel çıkar peşinde koşup da "milletvekili olmadım, ben şimdi eleştireceğim" Bu koltuk sevdasına tutulanların bizim partimizde yeri yoktur." Dedi.

KILIÇDAROĞLU 'PES' DEDİRTTİ

CHP'nin seçimde aldığı yenilgi sonrası gözlerin çevrildiği ve istifa edeceği iddia edilen Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı son açıklama ile yine pes dedirtti. Kılıçdaroğlu İnce'ye de mesaj göndererek, "Koltuk sevdası olanların bu partide yeri yoktur" dedi. Kılıçdaroğlu, "CHP'den fazla oy alması kadar doğal bir şey de olamaz. Oy almasaydı büyük sorun çıkacaktı. Ama beklentinin altında kaldı; kendi ifadesi." açıklamasını yaptı.

SORU: İNCE'NİN BAŞARISINI NASIL BULUYORSUNUZ? İNCE VE CHP OYU ARASINDA 8 PUAN FARK VAR. SİZİN DE İSTİFA ETMENİZ GEREKTİĞİNİ SAVUNAN, PARTİ İÇİNDEN KESİM VAR. OLAĞANÜSTÜ KURULTAYA GİDİLECEK Mİ?

"Bir, Muharrem beyin CHP'den fazla oy almasını öteden beri savunduk zaten. Aksi halde nasıl cumhurbaşkanı adayı olacak? Neden Muharrem bey altı oku çıkardı? Herhalde daha fazla oy almak için. Dolayısıyla biz Muharrem beyin bütün çalışmalarına katkı verdik ve gösterdiği performansı da doğru bulduk. Hiçbir eleştiri de yapmadık. Çalıştı, genç, dinamik, enerjik. Çalıştı, mücadele etti hepsi doğrudur. CHP'den fazla oy alması kadar doğal bir şey de olamaz. Oy almasaydı büyük sorun çıkacaktı. Ama beklentinin altında kaldı; kendi ifadesi."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479