banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

“Havuz“da bekleyen personele müjde

6360 sayılı Kanun kapsamında 30 Büyükşehir Belediyesi’ne devrolan İl Özel İdarelerindeki personellerin sorununun çözülmesine yönelik müjdeli haber İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan geldi

GÜNDEM 06.08.2014, 11:18 06.08.2014, 10:32
“Havuz“da bekleyen personele müjde
banner404
6360 sayılı Kanun kapsamında 30 Büyükşehir Belediyesi’ne devrolan İl Özel İdarelerindeki personellerin sorununun çözülmesine yönelik müjdeli haber İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan geldi. Bilindiği gibi kapatılan il özel idarelerindeki personelin Valilik bünyesinde kurulan havuzlarda bekletilmesi büyük sıkıntıları da beraberinde getirmişti. BEM-BİR-SEN ( Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası) bu kapsamda yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç almaya başladı.
BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay Ramazan  Bayramı arifesinde görüştüğü İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan havuzda bekleyen personelin mağduriyetinin giderileceği sözünü aldı.
Yapılan görüşmede, valiliklerde oluşturulan ve Devlet Personel Başkanlığı’na gönderilen listelerin tekrar incelenmek üzere valiliklere gönderileceğini belirten İçişleri Bakanı Efkan Ala “havuza” gönderilen personel için “Norm kadrosu” müsait olan belediyelere bu personelin iade edilmesi talimatını verdi.
Genel Başkanı Mürsel Turbay, mağduriyetlerin giderilecek olmasından dolayı sevindiklerini belirterek, çalışanlar adına Bakan Ala’ya teşekkür etti.
Kaynak: bembirsen.org
Yorumlar (1)
osman üner 5 yıl önce
Umudumuz sizyada sizingibi işci arkadaşlara yardım eli uzatacaklara herdaim ihtiyac oldugu gibi olacaktırda havdaki işciler adına vede kendi adıma teşekkür edrim bende havuzdaım başka bir bölgeyada gitmekte istemiyorum fakat ne yapabilirim bilmiyorum beni bilgilendirirseniz siz büyüklerime duacı olurum yamış oldugunuz yardımlardan dolayı vede yapacagınız yardımlardan allahsizlerden razı olsun