banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Furkan Yıldırım'ın annesi konuştu: Arkadaşı oğlumu rüyasında görmüş

İstanbul Boğazı Furkan Yıldırım'ı arama çalışması nedeniyle gemi geçişine kapatıldı. Arama çalışmalarını izleyen anne Kezban Yıldırım, birlikte yüzen arkadaşlarından birinin oğlu Furkan'ı 3-4 gün arka arkaya rüyasında görerek Karaburun dolaylarında bulunduğunu söylemesi üzerine aramaların bu bölgede de yapıldığını söyledi

GÜNDEM 10.08.2017, 16:06
Furkan Yıldırım'ın annesi konuştu: Arkadaşı oğlumu rüyasında görmüş
banner404

ARNAVUTKÖY sahilinde 15 Temmuz günü denize giren ve  akıntıya kapılarak gözden kaybolan 17 yaşındaki Furkan Yıldırım'ı arama  çalışmalarını anne ve babası da olay yerinde izledi. 
 Karaburun açıklarında çocuklarını arayan baba Memduh Yıldırım ve anne  Kezban Yıldırım, 26 gündür sonuç alamayınca çalışmaların devam ettiği Arnavutköy  Akıntı Burnu’na geldi.  Baba Memduh Yıldırım, olay yerinde gazetecilere yaptığı açıklamada,  "Günlerdir aramalar devam ediyor. Genelkurmay Başkanlığı’ndan bir talebimiz  olmuştu. O talebimiz yerine getirildi ve askeri gemilerle aramalar yapılıyor.  Devletimizin yanımızda olmasından mutluyuz. Ancak hala bir sonuç alınamadı.  Oğlumun mahalleden bir arkadaşı rüyasında Furkan’ı görmüş. Rüyasında oğlum  Karaburun’da iki kayanın arasına sıkışmış ve yardım çığlığı atıyormuş. Biz de  bunun üzerine oraya gittik. Ancak bir şey bulamadık. Yetkililere arama yapılması  için talepte bulunduk.” diye konuştu.

 ARKADAŞI RÜYASINAD GÖRŞMÜŞ!

  Anne Kezban Yıldırım ise her geçen günün kendileri için daha da  zorlaştığını ve kendisiyle birlikte yüzen arkadaşlarından birinin oğlu Furkan'ı  3-4 gün arka arkaya rüyasında görerek Karaburun dolaylarında bulunduğunu  söylemesi üzerine aramaların bu bölgede de yapıldığını söyledi. Umutlarını hala koruduğunu ve oğlu Furkan'ın canlı bulunmasını çok  istediğini belirten acılı anne Kezban Yıldırım, şunları kaydetti: "Artık oğlumun ya ölüsünü ya da dirisini istiyorum. Her gün buraya  gelip oğlumu bekliyorum. Evde adeta duramıyorum. Oğlum eğer hayatta değilse bile  bir mezarı olsun istiyorum. Allah bu acıları kimseye yaşatmasın.”

 Öte yandan arama kurtarma çalışmalarına ilişkin Deniz Kuvvetleri  Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "15 Temmuz 2017 tarihinde Furkan Yıldırım isimli bir vatandaşın  İstanbul Boğazı Arnavutköy Akıntı Burnu mevkisinde denizde kaybolması nedeniyle  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılan talep  neticesinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nca söz konusu şahsı arama ve kurtarma  faaliyetleri başlatılmıştır. Bu kapsamda, sualtı görüntüleme ve sonar ile tespit  imkânına sahip ROV cihazı ve dalgıç personel bulunan TCG AĞ-5 08 ve 10 Ağustos'ta görevlendirilmiştir.  

Yorumlar (0)