'Farklı inançlara saygı duyuyorum'

Alanya'ya tatil için yurt dışından gelen yabancı turistlere, Ramazan Ayı hakkında bazı sorular sorduk.

banner404

Türk milleti müslüman olduğu için Ramazan ayı içerisinde oruç tutması gerekiyor. Alanya'da tatil yapan turistlere, Türk vatandaşlarının Ramazan ayı boyunca oruç tutması sizi bir şekilde etkiliyor mu? sorusunu yönelttik. Alanya'da tatil yapan turistler, Ramazan ayı ve Oruç hakkında sorduğumuz soruları yanıtladı. İşte turistlerin Dim TV (dimtv.tv) mikrofonuna verdiği o cevaplar

BİR PROBLEM YOK'

RONDA - FİNLANDİYA

Oruç tutmak müslümanlar için gayet doğal bir durum, Türk insanları beni hiçbir şekilde rahatsız etmiyorlar. Alanya'da herşey çok güzel, herşey yolunda bir problem yok.

'İNSANLARA SAYGI DUYUYORUM'

SEBASTİAN - ALMANYA

Almanya'da müslüman olan birçok Türk arkadaşım var. İnsanlar inançları gereği istediklerini yapabilirler, ben dine düşkün veya ırkçı bir insan değilim ve diğer insanlara saygı duyuyorum, benim açımdan hiçbir sorun yok. Türkler dini gereği oruç tutuyorlar, belli saatlerde hiçbir şey yemiyor ve içmiyorlar, ben oruç tutmuyorum ama müslümanlara saygı duyuyorum.

'FARKLI İNANÇLARA SAYGI DUYUYORUM'

DARİA - FİNLANDİYA

Alanya'da kimseyi tanıyorum ama büyük ihtimalle bu anlattıklarınız din ile alakalı, din ile ilgili hiçbir sorunum yok, kimseyle sorun yaşamıyorum, insanların dini inançlarına saygı duyuyorum. Bu arada eşim Türk vatandaşı olduğu için daha önce Ramazan'ı duydum ama detaylı olarak Ramazan ayı hakkında bir bilgim yok.

'MÜSLÜMANLARA SAYGI DUYUYORUM'

ELMA VESKOVİC - BOSNA

Oruç tutmak dini bir tercihtir ve her insan istediği tercihi yapabilir. Müslümanlar oruç tutuyorlar ama bu benim için bir sorun değil. Ramazan ayını biliyorum, oruç tutan tüm müslümanlara saygı duyuyorum.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 07:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472