banner468

Erdoğan yüzlerine karşı açıkça söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Parlamenter Asamblesi Sonbahar Genel Kurulunda konuştu

Erdoğan yüzlerine karşı açıkça söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Parlamenter Asamblesi Sonbahar Genel Kurulunda konuştu

21 Kasım 2016 Pazartesi 09:42
Erdoğan yüzlerine karşı açıkça söyledi
banner404
ERDOĞAN NATO üyelerinin yüzlerine karşı "Şimdi burada ben bir gerçeği açıklamak zorundayım. İlgili ülkeler gücenmesin. Dost acı söyler ama gerçeği söyler. Bilir misiniz Irak'ta ve Suriye'de bizim terör örgütü olarak ilan ettiğimiz örgütlerin elinde dostlarımızın ürettiği silahların çıktığını? Ve bu silahları seri numaralarına varıncaya kadar hepsi bizde mevcut, bunları biliyoruz. Ama biz bunu kendilerine söylediğimiz zaman hiç ilgilenmiyorlar. dedi
"Günümüz dünyasında hiçbirimiz bir yangın  çıktığında 'nasıl olsa dumanı ve ateşi bana gelmez' diyemeyiz. Böyle bir şansımız  yok. Er ya da geç bu yangın, bu duman bize de ulaşacaktır. Tehditlerin  küreselleştiği ve güç dengelerinin değiştiği böyle bir dönemde mevcut kurumların  da kendilerini gözden geçirmeleri şarttır. Bu tehditlerin bertaraf edilmesi ve  fırsatların kazanımlara çevrilebilmesi için meselelerin daha kapsayıcı  platformlarda ele alınması gerekiyor."
"Unutulmamalıdır ki NATO hiçbir zaman sadece  ortak tehditlere karşı kurulmuş bir savunma örgütü olmamıştır. NATO demokratik  değerleri geliştirme idealine bağlı olan devletleri bir araya getirmiş bir  güvenlik platformudur."
"Türkiye Cumhuriyeti anayasasına uygun olarak  21 Temmuz günü ilan ettiğimiz Olağanüstü Hal çerçevesinde darbe girişiminin  izlerini silmek, terör örgütlerini etkisiz hale getirmek için gereken her önlemi  alıyoruz. Demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün korunması için başlatılan bu süreç  anayasal sınırlar içerisinde temel hak ve özgürlükler gözetilerek sürdürülüyor.  Bu vesileyle 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkemizden desteğini  esirgemeyen, dayanışma mesajlarını ileten dostlarımıza bir kez daha teşekkür  ediyorum."
"15 Temmuz gecesi Türkiye'de tarihte eşine  ender rastlanacak bir demokrasi mücadelesi yaşanmış ve daha da önemlisi bu  mücadele kazanılmıştır. O gece Türkiye ve bizimle birlikte tüm dünya terörün yeni  bir yüzüne, terörle mücadelenin de farklı bir yöntemine şahit oldu."

"Türkiye'ye sağlayacağınız destek, ortak  güvenliğimize kasteden terör örgütüyle mücadelemize güç katacaktır. FETÖ ile  iltisaklı yapılanmalara karşı mücadelemizde sizlerin desteğine güveniyoruz. Aynı  şekilde DEAŞ ve PKK başta olmak üzere insanlığın müşterek değerlerine düşmanlık  konusunda birlikte hareket eden tüm terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleye  desteğinizi bekliyoruz. "

 "Terör örgütleri mensuplarının ülkelerinizde  rahatça hareket etmelerine, propaganda yapmalarına, militan devşirmelerine,  tehditle haraç toplamalarına engel olmanızı istiyoruz. Özellikle Avrupa  Birliğinin terör örgütü olarak ilan ettiği PKK'nın Avrupa Birliği üyesi ülkelerde  çok rahat dolaşmasını ve buralarda terörist başının posterleriyle aynı şekilde  parlamento binasının koridorlarında afişleriyle cirit atmalarını terör mağduru  bir ülke olarak, biz hazmedemiyoruz. Dolayısıyla bu konuyla ilgili olarak tüm  dostlarımızın gerekli tedbiri alması gerekir. Eğer gerekli tedbir alınmazsa bir  gün bumerang gibi bu dönüp dolaşıp onları da vuracaktır, bunun da haberini  vereyim."
"Türkiye olarak terörizme karşı yürüttüğümüz  mücadelede daha güçlü bir desteğe ihtiyacımız olduğunu burada bizzat sizlere  ifade etmek mecburiyetindeyim. Terör örgütleri karşısında ikircikli tutum içinde  olan ülkelerin tamamı da bu tavırlarının bedelini eninde sonunda kendi toprakları  içinde ödeyeceklerdir. Tarihin her döneminde farklı mahiyette terör örgütleriyle  mücadele etmek zorunda kalan Türkiye'nin ikazlarına kulak verilmesini özellikle  tavsiye ediyorum."
"Türkiye, terör örgütleriyle Avrupa başta olmak  üzere dünyanın geri kalan bölümü arasında adeta bir set gibidir. Eğer biz bu  mücadelede başarısız olursak, yani bu set yıkılırsa teröristler tıpkı bir sel  gibi tüm dünyayı ateşe ve kana bulayacaktır. Biz diyoruz ki 'gelin bu seti  zayıflatmak yerine güçlendirelim.' Terörizmle mücadelede Türkiye'ye verilen her  destek, o ülkenin kendi geleceğini güvence altına almasına katkı sağlayacaktır."Bombalardan kaçan herkese biz kapımızı açık  tutmak zorundayız. Neden? Çünkü onlar insan. Biz o insanları bombaların altında  bırakamayız. Sadece bir Aylan bebeği dalgalar karaya attığı zaman dünya  dergilerinde kapak yaptıkları zaman feryat edenler burada timsahın gözyaşlarını  oynuyorlardı. Ümran bebekle ilgili o gözü kumlarla, topraklarla dolu olarak kan  revan içinde dergilere kapak olduğu zaman timsah gözyaşlarını dökenler, sadece  ikircikli davranıyorlardı. Ama biz sadece bu olayı bu şekilde değerlendirmek  değil, biz tavır koyarak yaşıyor, onların yanında yer aldığımızı ifade ediyorduk.  İnsani krizlerin yükünün paylaşılması konusunda yalnız bırakılmış olmamız  gerçekten çok acı bir durumdur ve gelecek için kötü bir örnektir."
"DEAŞ ile mücadelede Türkiye kadar büyük bedel  ödeyen ve somut neticeler alan başka bir ülke yoktur. Bizler sınırda ciddi  tehditler aldık. DEAŞ'tan aldık, PYD'den aldık, YPG'den aldık. Eğer Türkiye,  Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Suriye'ye girdiyse bunun sebebi, bu tehdidi  ortadan kaldırmak içindir."
"Şimdi burada ben bir gerçeği açıklamak  zorundayım. İlgili ülkeler gücenmesin. Dost acı söyler ama gerçeği söyler. Bilir  misiniz Irak'ta ve Suriye'de bizim terör örgütü olarak ilan ettiğimiz örgütlerin  elinde dostlarımızın ürettiği silahların çıktığını? Ve bu silahları seri  numaralarına varıncaya kadar hepsi bizde mevcut, bunları biliyoruz. Ama biz bunu  kendilerine söylediğimiz zaman hiç ilgilenmiyorlar. Birileri kalkıyor diyor ki  'Onlar eski dönemde verilmiş silahlardır.' Öbürleri diyorlar ki 'Biz PYD'yi  YPG'yi terör örgütü olarak kabul etmiyoruz'. Niye? Çünkü onlar DEAŞ'a karşı  savaşıyorlar. O zaman Nusra'yı da kabul etme. El Nusra, o da DEAŞ'a karşı  savaşıyor. Bir terörist, bir başka teröriste karşı savaşıyor diye buna iyi  diyebilir misiniz? Biz şu anda Suriye'de ve Irak'ta bunu görüyoruz.""Uluslararası toplum olarak zor bir dönemden  geçtiğimiz bir gerçektir ancak bunların aşılamayacak sorunlar olmadığını  düşünüyorum. Bizler ortak çıkarlarımız çerçevesinde, iş birliği ve dayanışma  içinde hareket ettiğimiz müddetçe ne kadar karmaşık olursa olsun, önümüze çıkan  sorunlar karşısında güçlü bir duruş sergileyebiliriz. Bunu başarmak, temsil  ettiğimiz ülkelerle birlikte milletlerimizin asli birer unsurunu oluşturduğu  uluslararası topluma karşı da en büyük görevimizdir."
"Israrla tekrar ediyorum; Güvenlik Konseyi  günümüzün gerçekleriyle bağdaşan bir temsil yapısına kavuşturulmalıdır. Her  fırsatta, 'Dünya 5'ten büyüktür' derken işte bu gerçeği anlatıyorum ve anlatmaya  devam edeceğim. Çünkü İkinci Dünya Savaşının şartları içerisinde atılmış olan bu  adımla bugünü yönetmek mümkün değildir. Dünyayı, biz bir ülkenin dudakları  arasına terk edemeyiz."

 

 

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349