Erdoğan: Olay tamamen DAEŞ çerçevesinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namaz sonrası soruları yanıtladı

Erdoğan: Olay tamamen DAEŞ çerçevesinde
banner404
MİLLETİMİN tüm islam dünyasının bayramlarını tebrik ediyorum. Bu bayramane yazık ki terörle mücadele içinde girmiş bulunuyoruz. Ben her kutlu doğumun sanlı olduğuna inanan biriyim. Sonu bunun çok çok hayırlı olacak. Böyle inanıyorum. Ramazan sonrası tempoyu arttırarak devam edecek. Böylece milletimin birliği beraberlik anlayışı sürdüğü sürece biz bu terörün üstesinden geleceğiz.
HAVALİMANI SALDIRISI
Son 30 tutuklanan var. Geleceğe yönelik bir çok ipuçları alınabilir. Tabi bu işin üzerine üzerine gidilecek. Kuzeydeki kafkas ülkelerinden olanlar bu işin malesef içerisinde. Konu sıkı bir takipte. Terör eylemi oldu ve 45 kadar dost kardeş kaybolmuştur. Olay tamamen DAEŞ çerçevesi içinde.
Terör ve terörizm bunlar süreli eylemler değildir. Nerede ne zaman vuracağı belli olmaz. Terörün kimi vuracağı belli olmaz. Bu tür eylemlerle mücadele kolay değil. Bu sadece Türkiye'de böyle değil. 
VATANDAŞLIK
Suriyeli mültecileri kamplarda ağırlamak ya da onları değişik vilayetlerde insanlık dışı şekilde ağırlamak yerine bu insanları değerlendirmek durumundayız. Hem biz onlardan istifade ederiz. Onlar da insani koşullarda yaşar. Biz artık veren eliz alan el değiliz. 
Bu insanlara ilkel yerlerde ev sahipliği doğru değildi.
MISIR İLE İLİŞKİLER
Rusya ile İsrail'in çerçevesi arklı Mısır'ın çerçevesi sorun. Mısır halkı bizim kardeşimizdir. Orada bizim liderle sorunumuz var. Çakma diye tabir etttiğim yasalarla idam kararları veriliyor.  mURSİ Türkiye ve Katar'dan başka destek yoktu. 
PUTİN İLE GÖRÜŞME
Rusya lideri Putin ile Çin'de yapılacak G20 öncesinde Ağustos ayı ile görüşmemiz söz konusu olabilir. Ama bu şu an kesin değil. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479