Erdoğan'dan dünyaya Suriye mesajı: Türkiye bitirmeye kararlı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York Times gazetesinde kaleme aldığı yazıda, "Türkiye, Suriye'de terör örgütlerini bitirmeye kararlı." ifadelerini kullandı

Erdoğan'dan dünyaya Suriye mesajı: Türkiye bitirmeye kararlı!
banner404

CUMHURBAŞKANI Erdoğan New York Times gazetesi için makale kaleme aldı. Yazıda, Türkiye'nin Suriye'de barışı sağlamak için planı olduğunu söyleyen Erdoğan, "Türkiye, Suriye'de terör örgütlerinin bitirmeye kararlı." dedi.
ERDOĞAN: TRUMP'IN KARARI OLUMLU
Erdoğan, makalede, "ABD Başkanı Trump, Suriye'den çekilme kararı alarak doğru bir adım attı" ifadesini kullandı.
Türkiye'nin terörle mücadelesinin kararlılıkla sürdüğüne işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti:
"Türkiye Cumhuriyeti olarak DEAŞ ve Suriye'deki diğer terör örgütleriyle mücadelede kesin bir kararlılık içerisindeyiz. Radikalleşmenin temelinde yatan sebepleri ortadan kaldıracak kapsamlı bir stratejiyi hayata geçirmek istiyoruz."
"GÜÇ BİRLİĞİ ZAMANI GELMİŞTİR"
ABD'nin Suriye'den çekilme planını değerlendiren Erdoğan, şöyle devam etti:
"ABD'nin, uluslararası toplumun ve Suriye halkının çıkarlarının korunabilmesi için çekilmenin dikkatlice planlanması ve doğru ortaklarla iş birliği içerisinde hayata geçirilmesi gerekmektedir. DEAŞ'ı bitirmek ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü muhafaza etmek için tüm tarafların güç birliği yapmasının zamanı gelmiştir. Türkiye, tarihin bu en kritik döneminde elini taşın altına koymaktadır. Bu süreçte uluslararası toplumun, destekçimiz olacağına inanıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 07:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479