banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

"Dünya bu vahşeti gizli bir zevkle izliyor"

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını değerlendirerek, 'Uygar olduğunu iddia eden dünya, bu vahşeti sorumsuzca belki gizli bir zevkle izliyor ve seyrediyor' dedi.

GÜNDEM 28.07.2014, 11:59 28.07.2014, 11:01
"Dünya bu vahşeti gizli bir zevkle izliyor"
banner404
AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını değerlendirerek, 'Uygar olduğunu iddia eden dünya, bu vahşeti sorumsuzca belki gizli bir zevkle izliyor ve seyrediyor' dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Karabük'ün Ovacık ilçesine bağlı Ekincik Köyü'nde yapılan geleneksel 'Ziyrat' geleneğinin yaşatıldığı programa katıldı. Burada konuşan Şahin, Gazze'de yaşananların düyanın gözü önünde meydana geldiğini söyledi:

"Uygar olduğunu iddia eden dünya tüm bu vahşeti sorumsuzca belki gizli bir zevkle izliyor ve seyrediyor. Gazze ve Filistin olayında da bir an önce bir ateşkesin sağlanmasını ve bir Filistin devletinin kurulmasını biz şiddetle savunuyoruz. Bu savunmamızıda kim ne derse desin, dünya ne derse desin, kendini dünyanın büyüğü olarak gören ülkeler ne derse desin biz doğru bildiğimiz bu yolda Türkiye olarak Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak devam edeceğiz."

Amarika'nın ünlü düşünürlerinden birisinin bir kaç gün önce bir açıklamasında "İzliyorum, takip ediyorum. Dünyada bu vahşete karşı gönülden destek veren bir tek ülke var, oda Türkiye Cumhuriyeti'dir" dediğini söyleyen Şahin, "Günümüzde yaşayan bu önemli düşünürün bu tespiti bir gerçeği ifade ediyor. Dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun, bir zulüm, sorun varsa, özellikle insanlar orada ateş içerisinde, savaş içinde çoluk çocuk kayba uğruyorsa Türkiye mutlaka onların dinine, ırkına bakmazsızın sorunlarını dünya gündemine taşıyor' dedi.
Yorumlar (0)