banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Cumhurbaşkanlığından Erdoğan-Babacan görüşmesiyle ilgili ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Ali Babacan ile bir görüşmesi olmuştur. İçeriğiyle ilgili uygun görürse Sayın Cumhurbaşkanımız, uygun bir zamanda ne oldu ise o şekliyle paylaşırlar" dedi.

GÜNDEM 05.07.2019, 07:32 Melike Temir
Cumhurbaşkanlığından Erdoğan-Babacan görüşmesiyle ilgili ilk açıklama
banner404

CUMHURBAŞKANLIĞI Kabinesi toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ali Babacan arasında bir görüşme olup olmadığına dair bir soruya "Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Ali Babacan ile bir görüşmesi olmuştur. İçeriğiyle ilgili uygun görürse Sayın Cumhurbaşkanımız, uygun bir zamanda ne oldu ise o şekliyle paylaşırlar" yanıtını verdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın açıklamalarından satır başları; (Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi) Yeni ihtiyaçlar, yeni sınamalar ortaya çıktıkça sistemin güncellenmesi, yeni adımların atılması normaldir. Yüksek İstişare Kurulu ilk toplantısını yaptı fakat çalışma esas ve usulleriyle ilgili çalışma devam ediyor. Tamamlandığında Cumhurbaşkanımıza arz edilecek, onaylandığında Resmi Gazete'de yayımlanacaktır. (Kabine revizyonu iddiaları) Bugün itibariyle gündemimizde böyle bir şey yok.

ERDOĞAN-BABACAN GÖRÜŞMESİ AÇIKLAMASI

Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Ali Babacan ile bir görüşmesi olmuştur. İçeriğiyle ilgili uygun görürse Sayın Cumhurbaşkanımız, uygun bir zamanda ne oldu ise o şekliyle paylaşırlar. ( Libya'daki gelişmeler) Hafter taraftarlarının bu saldırgan tutumundan derhal vazgeçmesi ve uluslararası toplumun ve BM'nin tanıdığı meşru Sarrac hükümeti çerçevesinde bu sürecin yürütülmesi büyük önem arz ediyor.

Yorumlar (0)