Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Obama telefonda görüştü

ABD Başkanı Barack Obama, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan ile telefon görüşmesinde, yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy'de, 17  Aralık'ta Kayseri'de gerçekleştirilen terör saldırılarında hayatlarını  kaybedenler için Erdoğan'a taziyelerini iletti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Obama telefonda görüştü
banner404

CUMHURBAŞKANLIĞI Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan  ile Obama arasında telefon görüşmesi gerçekleştirildi.
Görüşmede, ABD Başkanı Obama, yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy'de, 17  Aralık'ta Kayseri'de gerçekleştirilen terör saldırılarında hayatlarını  kaybedenler için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziyelerini iletti, yaralılar için acil  şifa diledi.
İki lider, görüşmede, terörle mücadele konusunda Türkiye ve ABD'nin  birlikte çalışmayı sürdüreceklerini vurguladı.
ABD Başkanı Obama, Suriye'de ateşkesin ülke genelini kapmasını ve  rejim ile muhalifler arasında siyasi müzakerelerin başlamasını sağlama amacıyla  Türkiye'nin bölgedeki aktörlerle sarf ettiği çabaları takdirle karşıladığını  belirtti.
Terörle mücadelede yakın iş birliği
Irak ve Suriye'de terör örgütü DEAŞ'a karşı mücadelede kaydedilen son  gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Obama,  bu konuda Türkiye ve ABD'nin sürekli yakın iş birliği halinde çalışmaya devam  etmeleri gerektiği hususunda mutabık kaldı.
Kıbrıs meselesine de değinilen görüşmede, iki lider, halihazırdaki  müzakere sürecinin, iki kesimli ve iki toplumlu bir çözümle adada birliğin  sağlanmasıyla neticelenmesi temennisinde bulundu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472