CHP-HDP ittifakı için ismi geçen Celal Doğan hakkında HDP'den açıklama

Celal Doğan'ın CHP tarafından İstanbul için aday gösterilirse HDP'nin aday çıkarmayacağı iddia edilmişti. HDP Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Hakkı Saruhan Oluç, konuyla ilgili ''Kurullarımız değerlendirir mi bilmiyorum.'' diye konuştu

CHP-HDP ittifakı için ismi geçen Celal Doğan hakkında HDP'den açıklama
banner404

HDP Sözcüsü, İstanbul Milletvekili Hakkı Saruhan Oluç, "Bizim, CHP ile herhangi bir resmi görüşmemiz yoktur. İttifak konusunda ise batı illeri açısından baktığımızda, en geniş demokrasi ittifakının yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Celal Doğan'ı değerlendirir mi merkez kurullarımız, bilmiyorum; ama biz şimdiye kadar herhangi bir isim telaffuzuna girmedik.'' diye konuştu.
CHP-HDP İTTİFAKI
Yerel seçimlerde CHP ile HDP arasında ittifak olup olmayacağına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Oluç, "Bizim, CHP ile herhangi bir resmi görüşmemiz yoktur. İttifak konusunda ise batı illeri açısından baktığımızda, en geniş demokrasi ittifakının yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bugün, toplumsal muhalefet safında yer alan, iktidar karşısında muhalefette olan bütün kurum ve kuruluşların, yerel seçimlerde sandıkta ittifak yapması gerektiğini özenle vurguluyoruz." dedi.
CELAL DOĞAN İDDİASI
Gazetecilerin, HDP'nin İstanbul adayı için Celal Doğan'ın adının geçtiğine ilişkin haberleri hatırlatması üzerine Oluç, şu ana kadar sadece İstanbul için değil bütün iller için herhangi bir isim telaffuzlarının olmadığını çünkü daha o aşamaya gelmediklerini söyledi.
CHP DOĞAN'I ADAY GÖSTERİRSE HDP İSTANBUL'DAN ADAY ÇIKARMAZ
Celal Doğan CHP tarafından aday gösterilirse HDP'nin bu durumda aday çıkarmayacağı söyleniyor. HDP kulislerine göre böyle bir tercihin sonuçları sadece İstanbul ile de sınırlı kalmaz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472

banner479