Çavuşoğlu tarihi ayar vermişti! Fransız Parlamenter yine Ermeni Soykırımı dedi

Antalya'da gerçekleşen NATO Parlamenter Asamblesi toplantısında Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Ermeni soykırımı iddiaları hakkında tarihi cevaplar verdiği Sonia Krimi, "Ermeni soykırımını anma gününde görüşmek üzere." dedi.

Çavuşoğlu tarihi ayar vermişti! Fransız Parlamenter yine Ermeni Soykırımı dedi
banner404

ANTALYA'DA gerçekleşen NATO Parlamenter Asamblesi toplantısında Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 'Ermeni soykırımı' iddiaları ile ilgili, "Fransa önce kendi karanlık tarihine baksın" dediği Fransız milletvekili Sonia Krimi, sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayınla bu konuda açıklamalarda bulundu.
"TÜRKLERİN PROJELERİ NELER"
Facebook'tan canlı yayın yaparak görüşlerini ifade eden vekil, salonu terk ettiği anların üzerine müzik yerleştirilerek hazırlanan videolarla ilgili "Neden Türkler bu gibi videolar yapıyor? Türklerin, Arap dünyasındaki projeleri neler? Bu çılgınca videolar neden?" şeklinde konuştu.
"FRANSA'NIN SÖMÜRGECİLİK TARİHİYLE İLGİLİ YAPILMASI GEREKENLER VAR"
Bakan Çavuşoğlu'nun "Ruanda, Cezayir'de olanları unutmadık. Fransa önce kendi karanlık tarihine baksın" ifadeleri konusunda Krimi yaptığı canlı yayında "Fransa'nın sömürgecilik tarihi ile ilgili yapması gereken şeyler olduğunu düşünüyorum ve bu fikrimi değiştirmiş değilim." sözlerini kullandı.
YİNE ERMENİ SOYKIRIMI DEDİ
Krimi, Antalya'dan yaptığı görüntülü canlı yayınını Türkiye'ye "Tarihi kendiniz istediğiniz gibi yazamazsınız. 24 Nisan'da Ermeni soykırımını anma gününde görüşmek üzere." diyerek bitirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472